Dağ evi yaşamından ilham alınarak tasarlanan modern evler… Eşsiz ‘şale’ stili Martha Koleksiyonu ile Kelebek Mobilya’da!

Kış aylarının yaklaşması ile oksijene doyacağımız, tablo gibi bir manzaraya sahip dağ evlerine gitmek için planlar yapmaya başladık. Bu huzuru yaşam alanlarına taşımak isteyenler için ise Kelebek Mobilya, modernizmi ve country tarzı dengelediği yeni Martha koleksiyonunu ‘şale stili’ tutkunlarıyla buluşturuyor. Kelebek Mobilya Tasarım Müdürü Gürkan Gülturan Chalet stilinden ilham alarak tasarladıkları Martha koleksiyonunu anlatıyor. 

Doğal, sakin ve samimi Chalet stili

İlhamını İsviçre Alpleri’nin geleneksel büyük ve ahşap dağ evlerinden alan Türkçesi ‘şale’ olan Chalet stili… Bu stil 19. yüzyıl Alman dağ evi mimarisinin modernize edilmiş hali. Ekose desenler, kiremit renkler, buz gri ve meşenin muhteşem uyumunu gözler önüne seren ‘şale’ gri, bej, kahverengi gibi nötral tonlar kadar lacivert, bordo ve yeşil renkleri de içeriyor. 

 Ekstra konfor, pastel tonlar ve ekose desenli koltuklar 

Gülturan “Modernizm ve country stillerinin dengeli bir harmanı olan Martha Salon Takımı koltuk oturumunda kullanılan soft sünger ile ekstra konfor sağlıyor. Modern tarzda siyah renkli ayaklar ve country tarzda masif malzemeli meşe renk ayakları ile zevke göre 2 farklı seçenek sunuyor. Pastel tonlar ve ekose desenlerin kullanıldığı koltuk kumaşlarında katlama detayları bulunuyor. Temizliği kolaylaştıran yüksek ayaklar ise robot süpürgelere kolaylık sağlıyor.” diyor ve ekliyor. “Sadece salon takımında değil tüm modüllerde robot süpürgeler düşünülerek tasarımlar yapıldı.” 

 Ahşap detaylar, kiremit duvarlar ve beyazın asaleti

Dağ evleri dediğimizde aklımıza ilk gelen kiremit rengi duvarlar, şömine, kuzine ya da ahşap bir tavandır. Dekorasyon tercihlerini de bu ana unsurları düşünerek yapmak mümkün. Tortana meşe ve buz gri rengin muhteşem uyumunu yansıtan sabit ve açılabilir masa alternatifleri, masada ve benchte kullanılan formu destekleyen mdf profil ayak uygulaması, oturma alanlarında kullanılan sünger ile ekstra konfor sağlayan Martha Yemek Odası, konsol ve konsol aynası, ekose desenli sandalyeleri ile sizi doğada hissettirecek. Takımı tamamlayan ahşap avize ve geri dönüşümlü pamuk ile üretilen dokuma kilim ise yemek odanızın tamamlayıcı dekoratif ürünleri arasında yerini alacak.

 Modüler salonlar, modernist anlayış 

Martha Tv Ünitesi’nin modüler yapısı tüketici beğenisine özel kişiselleştirme seçenekleri sunuyor. Tv ünitelerinde kullanılan çekmeceler ile fonksiyonelliği arttıran tasarımın orta ve yan sehpa seçenekleri mevcut. Baklava desenli füme camlar, siyah metal kulplar ve kitaplık modülü Tv ünitesinin yanına koyacağınız bir bitki ile sizi doğada bir yürüyüşe çıkaracak. Koleksiyonun genel renginden ayrılan lake boyalı mint yeşili vitrin ise bireysel farklılık ve özgürlüğü yansıtıyor.

 Tarza göre natürel seçimler, kişisel zevkler

İster Country tarzı isterseniz de modernliği yatak odanıza 3 farklı başucu seçeneği ile taşıyabilirsiniz. Tüm dolaplarda kullanılan natürel aynalar ve sürgülü dolap içlerinde kullanılan çekmeceler ile fonksiyonelliğin ön planda tutulduğu Martha Yatak Odası’nda 5, 6 kapaklı ve sürgülü olmak üzere 3 farklı dolap alternatifi de mevcut. Kişiliğinizi yansıtabildiğiniz bu koleksiyon size dağ esintili farklı bir deneyim sunuyor.  Gülturan, tüm koleksiyon hakkında verdiği bilgilerin yanı sıra doğayı seven herkesin bu koleksiyonda kendinden bir parça bulacağını söylüyor.