DIEFFENBACHER Türkiye’de irtibat bürosu açtı

Işık Zorcu, iş geliştirmede uzun süredir ortağı olan Hanex’e destek veriyor

Almanya Eppingen’den DIEFFENBACHER GmbH Maschinen- und Anlagenbau, 1 Eylül 2020 tarihi itibarıyla yeni kurulan DIEFFENBACHER İrtibat Bürosu Türkiye’ye Proje Müdürü olarak Sayın Işık Zorcu’yu atayarak Türkiye’deki faaliyetlerine hız verdi.

Işık Zorcu, Türk ahşap esaslı panel endüstrisinde tanınmaktadır.  Makine konusunda teknik bir geçmişe ve ahşap esaslı panel üreticileri için uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.  Çalışma hayatına 2001 yılında Kastamonu Entegre’de Bakım Uzmanı olarak başladı ve proje yatırım departmanına destek verdi.  2012 yılında AGT’ye katıldı ve Antalya’da AGT’nin ilk MDF hattını inşa eden proje ekibinin üyesi oldu.  Bu projeyi başarıyla tamamlayan Işık Zorcu, 2018 yılında aynı şantiyede ikinci MDF hattının Proje Sorumlusu oldu.

Camsan Ordu’nun mevcut yeni MDF fabrikası kurulumu ve Türkiye’nin ahşap esaslı panel fabrikaları için büyüyen bir pazar olma umuduyla DIEFFENBACHER, ülkedeki ticari faaliyetlerini güçlendirmeye çalıştı. CEO Dr. Cihan Ayla liderliğindeki şirketin uzun süredir ortağı olan Hanex ile elde ettiği geçmiş satış başarılarından yola çıkan Zorcu, Türkiye için güçlü bir ekibe katılıyor.

Hanex ve DIEFFENBACHER arasındaki başarılı ortaklığın kapsamı değişmeden kalır. Sayın Zorcu’nun ilk odak noktası, Türkiye’deki DIEFFENBACHER şantiyelerini yönetmek ve modernizasyon ve yedek parça işini genişletmek olacaktır.  Almanya’daki DIEFFENBACHER satış ekibinin koordinasyonu altında Hanex ile yakın çalışacak.