Doğtaş Kelebek Mobilya İSO 500’de 52 sıra yükseldi!

Doğtaş Kelebek Mobilya, İstanbul Sanayi Odası’nın hazırladığı ”Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017 Araştırması”nda; geçtiğimiz yıla göre cirosunu en çok artıran şirketler arasında yer alarak, 52 sıra birden yükseldi. Mobilya sektörünün önde gelen firmalarından Doğtaş Kelebek Mobilya yakaladığı büyümeyle İSO 500 2017 Listesi’nde 287. sıraya yerleşti.

 

Satışlarını artırarak sektör ortalamasının çok üzerinde büyümeye devam eden ve iki değerli markasıyla yükselen bir ivme yakalayan Doğtaş Kelebek, 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 52 büyüyerek önemli bir başarı hikayesine imza attı. Yüzde 52 büyüme, Doğtaş Kelebek Mobilya’yı İSO 500’de de 52 sıra yukarıya taşıdı.

 

Açıklanan İSO 500 Listesi’nde 52 sıra birden yükselerek 287. sıraya yerleşen Doğtaş Kelebek Mobilya’nın CEO’su Ersin Serbes, bu önemli başarıyla ilgili olarak: “Göreve geldiğimiz 2016 yılından bu yana şirkette verimliliği artıracak aksiyonlara odaklandık ve bu anlamda birçok çalışma gerçekleştirdik. Bayi kanalında da bu yönde önemli adımlar attık. Perakende sektörü dinamiklerini iyi bilen ve bu dinamiklere göre hareket eden bir şirketiz. Yılların verdiği birikim ve uzmanlığımızı ustalıkla yansıttığımız tasarımlarımızı müşterilerimize uygun koşullarda sunmaya gayret gösteriyoruz. Yenilenen ürün portföyümüz, hem Doğtaş hem Kelebek Mobilya’da yenilediğimiz mağaza konseptlerimiz, satış sonrası çalışmalarımızla mobilya perakendeciliğinde fark yaratmaya çalışıyoruz. İSO 500 Listesi’nde 52 sıra birden yükselmek bizim için çok önemli bir gelişme. Hedeflerimiz büyük. Türk mobilya sektörünün parlayan yıldızı olmaya devam etmek istiyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.