Doğtaş ve Kelebek Mobilya “En Değerli 100 Türk Markası” arasında!

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından açıklanan Haziran raporunda; 2018 yılı “Türkiye’nin En Değerli Markaları 100’ listesinde yer alan Doğtaş Kelebek Mobilya, listenin 84. sırasına oturdu. Doğtaş Kelebek bu yıl da yine mobilya sektöründen listeye giren tek marka oldu.

 

Geçtiğimiz sene listede 87. sırada yer alan Doğtaş Kelebek Mobilya, 2018 sıralamasında üç sıra yükselerek 84. sırada yerini aldı. Türkiye’nin mobilya trendlerine yön veren ve daima müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışını benimseyen Doğtaş Kelebek, bu yükselmeyle sektöründe öncü olduğunu bir kez daha gösterdi.

 

Doğtaş Kelebek CEO’su Ersin Serbes, şirketin geçtiğimiz sene gibi 2018 yılına da hızlı başladığını ve 6 ay içinde yeni başarılara imza attığını, önemli bir atılımla sektör ortalamasının üzerinde büyüdüğünü söyledi. Şirket bünyesinde bulunan Doğtaş, Kelebek Mobilya ve yeni yatak markası Lova’nın sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da ülkemizi kalitesi ve modern tasarımıyla öne çıkardığını vurgulayan Serbes: “Müşteriyi işimizin merkezine aldığımız, onların beklenti ve ihtiyaçlarını gözeterek yaptığımız çalışmalar neticesinde aldığımız ödüller bizi zirveye taşıyor. Doğtaş Kelebek olarak perakende sektörü dinamiklerini iyi bilen ve bu doğrultuda hareket eden bir şirketiz. Üretimden satış sonrası destek ekibimize kadar uzanan her iş sürecimizi titizlikle ele alıyoruz.” dedi.

 

Yıllardır markalaşma adına önemli başarılara imza atıldığına değinen Serbes: “Capital Dergisi’nin düzenlediği Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nda; her yıl “Mobilya Sektörünün En Beğenilen Şirketleri” arasında yer alıyoruz.Marka yönetimi ve pazarlaması konusunda başarı gösteren firmaların dünya çapında seçimini ve tanınmasını sağlayan Superbrands’in yürüttüğü çalışma doğrultusunda, Türkiye’nin süper markalarından olmaya hak kazandık. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100 listesinde de son yıllarda hep basamak atlayarak ve mobilya sektöründen giren tek şirket olarak yer alıyoruz. Bu gelişmeler gurur verici. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı, yatırımcılarımızı, çözüm ortaklarımızı kutluyorum” dedi.