EPLF Yeni Araştırma Projeleri Başlatıyor

Yaz tatilinin bitmeye başladığı bugünlerde, EPLF Teknik Komitesi yeni araştırma projeleri için rotayı belirlemeye başladı.

Yakın zamanda seçilmiş olan Eberhard Herrmann (Classen) başkanlığında ve Jasper de Jaeger (Unilin) ​​ile Dr Rico Emmler (IHD Dresden) tarafından yönetilen altı ülkeden 20 kişilik bir grup EPLF uzmanı, 22 Ağustos 2018 tarihinde Berlin’deki DIN Enstitüsü’nde bir araya geldiler. Verimli toplantının sonucunda geniş kapsamlı bir araştırma programı belirlendi.

The increasing popularity of moisture-resistant laminate floors for kitchens, bathrooms and utility rooms has made it necessary to create a system of classification for moisture resistance. The wide choice in the degree of gloss for these easy-to-maintain laminate floors, catering for different tastes, requires a greater technical understanding of how micro-scratches appear and how the polishing effect occurs on matt surfaces.

Neme dayanıklı laminat zemin döşemelerin mutfak, banyo ve kullanım odaları için artan popülaritesi, neme karşı dayanıklılık için bir sınıflandırma sistemi oluşturulmasını gerekli kılmıştır. Bakımı kolay olan bu laminat zeminler için parlaklık derecesi, farklı zevklere hitabeden seçenekleri, çiziklerin nasıl göründüğü ve mat yüzeylerde parlatma etkisinin nasıl oluştuğuna dair detaylı bir teknik anlayış zorunludur.

İşte bu sebeplerle araştırma çalışmalarını başlatan EPLF Teknik Komitesi üyeleri bireysel testleri yürütmeyi kabul ettiler ve bunlardan elde edilen sonuçları önümüzdeki aylarda özetleyeceklerini belirttiler.