ERDOĞAN YILDIRIM “İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ GÜVEN ARTIŞI MEMNUNİYET VERİCİ”

Doğan Grup İnşaat CEO’su Erdoğan Yıldırım, inşaat sektöründe yaşanan güven endeksi artışını değerlendirdi. 

Türkiye İstatistik Kurumu, nisan ayına ilişkin hizmet, perakende ticaret ve inşaat güven endekslerini açıkladı. Güven endeksi nisanda geçen aya kıyasla hizmet sektöründe yüzde 3, perakende ticaret sektöründe yüzde 2,9 ve inşaat sektöründe yüzde 3 arttı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulanan Doğan Grup CEO’su Erdoğan Yıldırım verilerin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Erdoğan Yıldırım önümüzdeki günlerde sektörde önemli gelişmelerin gerçekleşmesini beklediğini söyledi. Güvenli yatırım arayışının en önemli limanlarının inşaat ve emlak sektörleri olduğunu dile getiren Yıldırım, bu durumun güven endekslerine de yansıdığını ifade etti.

Doğan Grup Ceo’su Erdoğan Yıldırım “Sektörümüz nisan ayında mevsim etkilerinden arındırılmış inşaat sektörü güven endeksi geçtiğimiz ay 81 iken nisanda 83,5 oldu. Bu olumlu bir gelişme” dedi. Yıldırım, inşaat sektöründe geçen aya göre, alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyi alt endeksinde yüzde 4,9, gelecek üç aylık dönemde toplam çalışan sayısı beklentisi alt endeksinde de yüzde 1,3 artış görülmesinin sektör hareketliği için kayda değer bir fark olduğunun altını çizdi.