Ersa Mobilya

Güvenilirliği ve kalitesiyle Türkiye’de mobilya üreticileri arasında önemli bir yere sahip olan Ersa, sektöre adımını 1958 yılında, Sivas’taki metal atölyesiyle attı. Metin Atabey Ata tarafından kurulan ve bugün ailenin 3. kuşak üyelerinin de yönetiminde görev aldığı Ersa, konforun simgesi haline gelen ilk koltuk modelini 1962’de üretti. Devlet Malzeme Ofisi’nden aldığı siparişlerle büyüyerek, 1971’de üretimini Ankara’ya taşıdı.

80’leri kurumsallaşan yapısı ve yenilenmiş makine parkıyla karşılayan Ersa, uzun yıllar metal mobilyaya odaklanmasının ardından, 1987’de ahşap mobilya üretimini de devreye aldı. 1990’da yeni ve modern bir tesis kuran Ersa, 21. yüzyılla birlikte Türkiye’den ve dünyadan tasarımcılarla çalışmaya başladı.

Bugünkü üretim merkezini, Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde 2009’da kuran Ersa, Design Turkey kapsamında “Üstün Tasarım” ve “İyi Tasarım” kategorilerinde yarışarak, ilk ödüllerini almaya hak kazandı. Ersa’nın fabrikası ve üretim gücünü temel alan Box-in-a-Box-Ideakonseptiyle tasarlanan mağazasını 2011’de İstanbul’da açtı. Yakaladığı tasarım çizgisiyle, dünyanın prestijli tasarım ödüllerinden Red Dot’a layık görülen Ersa, ödüllere doymayarak 2015 sonu itibarıyla 38 ödüle ulaştı.

2011-13 yılları arasındaki performansıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri listesinde 44. sırada yer aldı. Cappellini ve Quadrifoglio markalarının Türkiye temsilciliğini yürüten Ersa, 2014’te dünyanın en büyük ofis mobilyası markalarından Haworth ile tek yetkili satıcılık anlaşması yaptı. Ersa’nın fikir ve tasarıma verdiği önemi yansıtan Core Ideas konseptiyle tasarlanan yeni mağazasını 2015 yılında Altunizade’de açtı. 2016’da yenilikçi çalışma mekanları için ofis mobilyası tasarlayan Frem Group ile ortaklık yaparak İngiltere pazarına açıldı.

Enerjisini çalışan ve müşterilerinin memnuniyetinden alan Ersa, tüm ürün ve hizmetlerini, kurum kültürünün temelini oluşturan kalite ve güven unsurları doğrultusunda sürekli öz denetimden geçiriyor. Ersa, mobilyanın bulunduğu her alanda var olma hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

Ord.Prof.Dr. Fahrettin Kerim Gökay Cad No: 60 Altunizade, Üsküdar 34660 Istanbul
T: +90 216 415 59 11
F: +90 216 415 56 75
E: [email protected]

http://www.ersamobilya.com