Eumabois’te dümen devri, Luigi De Vito Başkan olarak Jürgen Köppel’in yerini aldı

Eumabois’in yıllık Genel Kurulu, 22 ve 23 Eylül tarihlerinde Krakow’da Polonya Derneği DROMA’nın ev sahipliğinde yapıldı. Jürgen Köppel, 6 yıl Başkan ve 3 yıl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, Avrupa Federasyonu’nun direksiyonunu, 2016’dan beri zaten Federasyon Başkan Yardımcısı olarak destekleyen Luigi De Vito’ya devretti.

Frederik Meyer (Homag Group) yeni Başkan Yardımcısıdır. Eumabois Yönetim Kurulu da yenilendi. Wolfgang Rohner (IMA Schelling), Daniel Bucher (Striebig) ve İsmet Toktaş (AES Group) ile yeni Yönetim Kurulu, sektördeki en yüksek seviyelerde bir kompozisyona güvenebilir. Giden üyeler Samuel Hänni (Lamello) ve Mustafa Sabri Erol (Törk Makine).

Köppel veda konuşmasında şunları söyledi: “Sektörümüzün bu tür üst sınıf temsilcilerinin Avrupa düzeyinde destek vermesinden ve böylece dünya çapında ortak Avrupa fikirlerimizi yönlendirmesinden çok memnunum. Avrupa ahşap işleme makineleri ve aletleri dünya çapında trendleri belirliyor. ve bu liderlik pozisyonunun Federasyonumuzun desteğiyle güvence altına alınması ve genişletilmesi gerekiyor.Çalışmamda beni destekleyen herkese teşekkür etmek istiyorum, özellikle Luigi De Vito’ya teşekkür etmek istiyorum, çünkü birlikte çalıştığım son 6 yılda, eski bir rakip olarak, güçlü bir silah arkadaşı ve arkadaş oldu.”

Luigi De Vito, yeni Başkan olarak açılış konuşmasında şunları söyledi: “Önümüzdeki üç yıl boyunca görevde olacak yeni Yönetim Kuruluna en iyi dileklerimi sunmak istiyorum. Birlikte çalıştığım ve son yıllarda Eumabois’in dünya çapında mevcut kalite ve etki seviyelerine getirilmesine katkıda bulunan tüm eski Yönetim Kurulu üyelerine en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Son olarak, Jürgen Köppel’e çok özel bir teşekkür ediyorum, birlikte geçirilen yıllar güçlü bir işbirliği ruhu ve karşılıklı saygı ile beslendi ve birlikte yapılan çalışmalardan ve elde edilen sonuçlardan çok gurur duyduğumu söyleyebilirim.”