Evinde Yenilik İsteyene AGT

Türkiye’nin lider mobilya bileşenleri ve parke markası AGT, yaşam alanlarına yenilik katmak isteyenlere önerilerde bulunuyor.

 

İnovatif, işlevsel ve trend yaratan ürünleriyle mobilya bileşenleri ve parke sektörüne yön veren AGT, yaza sayılı günler kala yaşam alanlarına yeni bir atmosfer kazandırmak isteyenlere, evlilik hazırlıkları içerisinde olanlara ipuçları veriyor. Bu yıl parkede gerçek ağaç hissi veren, açık renkler ön plana çıkarken panellerde ise taş dokulu yüzeyler göze çarpıyor. Dolap kapaklarından mobilyalara birçok alanda kullanılan panellerde, özellikle mermer görünümlü dekorlar dikkat çekiyor. Evin en çok kullanılan bölümlerinden olan mutfaklarda ise dolap kapaklarında çift rengin yanı sıra ahşap desenler de sıklıkla kullanılıyor.

 

Yaşam alanlarına yenilik katmak için büyük değişimler yapmak, bütün mobilyaları yenilemek, duvarları boyamak gerekmiyor. Bunun yerine küçük ama etkili değişikliklerle fark yaratmak evinizi yenilemenin en kolay yollarından biri… Örneğin parkenizle kontrast renkte bir süpürgelik ile zemine ve duvarlara çarpıcı bir vurgu yapabilirsiniz. Böyle bir etki için AGT profil kartelasında birçok farklı renk, ebat ve formdaki süpürgelik modellerini tercih edebilirsiniz.

 

Pencere ya da kalorifer peteklerinin üzerinde kullanacağınız bu yılın trendlerinden mermer görünümlü bir panel, mekana şık bir dokunuş katarken, bu panel üzerinyerleştireceğiniz metal objelerle zıtlığın uyumuna vurgu yapabilirsiniz. Bunun için AGT panel kartelasında yer alan ve taş dokulu mat desenleriyle dikkat çeken Toledo Açık Ahşap ve Koyu Ahşap kombinleri tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınız çok renkli ve desenli ise sade bir duvar profiliyle zarif bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz. Duvarlarınızda kullanacağınız ahşap dokusunu yansıtan farklı boyutlardaki raflara canlı bitkiler yerleştirerek yaşam alanlarınıza doğayı taşıyarak huzurlu bir atmosfer yaratabilirsiniz. Sıcak ve samimi bir atmosfer için yer döşemesinde ahşap dokusuna sahip bir parke tercih edebilirsiniz. AGT’nin en yeni parke serilerinden Natura Slim & Large serisindeki Toskana, Sorento ve Palermo modelleri ağaç dokusuyla doğanın sıcaklığını hissettiriyor. Dayanıklı yapısıyla dikkat çeken Natura Plus serisinde yer alan Rodos modeli Akdeniz esintisini evinize taşırken; Talya modeli ise doğanın bahardaki uyanışını yansıtıyor.