FKG İnşaat, 2023 yılını yatırımlarla karşılıyor

Kentsel dönüşüm projelerine verdiği önem ile tanınan FKG İnşaat, yeni yılı yatırımlarla karşılıyor. Tamamlandığında 3 binden fazla konutu hayata geçirmiş olacak olan FKG İnşaat’ın aynı zamanda beton santrali ve sanayi sitesi yatırımları da bulunuyor.

2023 yılını iddialı projelerle karşıladıklarını söyleyen FKG İnşaat Genel Müdürü Sedat Al, özellikle kentsel dönüşüm konusuna önem verdiklerini ve yatırımlarının büyük kısmını da bu yönde projelendirdiklerini ifade etti. Yeni yılı iddialı projelerle karşıladıklarını kaydeden Al, inşaat yatırımlarının toplam tutarının 3,5 milyar TL’nin üzerinde olduğunu dile getirdi.

Kentsel dönüşüm projelerine öncelik vermekle birlikte farklı faaliyet alanları olduğuna da dikkat çeken Sedat Al, projeleriyle ilgili bilgi verdi. Al “Ülkemizin genelinin, özellikle de İstanbul’un kuvvetli deprem üreten bir kuşakta olduğunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla şehrimizin yapılaşma sorunu da bizleri kentsel dönüşüm konusuna odaklanmaya ve riskli konutları dönüştürmeye yöneltti. Kısacası kentsel dönüşüm projelerine öncelik veren markalar arasında yer alıyoruz. Bu bağlamda şu anda Büyükçekmece bölgesinde ortaklarımızla birlikte yürüttüğümüz önemli kentsel dönüşüm projeleri bulunuyor. Bu projeler arasında ‘Büyükçekmece Hilal Hill Kentsel Dönüşüm Projesi’ veyine Büyükçekmece Mimarsinan’da inşa ettiğimiz ‘Bella Vista Projesi’ yer alıyor. Bunlara ek olarak bir yandan bir beton tesisi inşaatımız devam ederken, bir yandan da Kıraç’ta sanayi sitesi planlamamız bulunuyor. Bu projelerin toplam yatırım tutarı ise 3,5 milyar TL’nin üzerinde olacak. Gayrimenkul yatırımlarımız tamamlandığında ilk etapta 2 bin 500 adet konutu, önümüzdeki 5 yılda ise 6 bin konutu hayata geçirme hedefimiz bulunuyor” diye konuştu.

Büyükçekmece ve çevresini dönüştürüyor

‘Büyükçekmece Hilal Hill Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 80 bin metrekarelik alanda 10 etaptan oluştuğunu kaydeden Sedat Al, projenin ilk etabında teslime çok yakın bir zaman kaldığını belirtti. Al “Büyükçekmece Hilal Hill Kentsel Dönüşüm Projemizi, Bahaş Holding ve Stta İnşaat ile birlikte inşa ediyoruz. Projede 2020 yılında kat malikleri ile görüşmeler başladı ve 2021 yılında temeli atıldı.

İnşaatı son derece hızlı ilerleyen projemizin birinci etabının teslimine çok kısa bir zaman kaldı. İkinci etabın inşaatı devam ediyor. Üçüncü ve dördüncü etabın inşaatına da başladık. Tamamlandığında bin daire dönüştürülmüş olacak. Diğer ortaklı projemiz olan yine Büyükçekmece’de Mimarsinan’da devam eden ‘Bella Vista’ ise dört blokta yükseliyor. İnşaatın da yüzde 60’ı tamamlandı. Diğer yandan; Büyükçekmece’de İstanbul’un en büyük ikinci beton santralinin inşaatı devam ediyor, tamamlanmasına sayılı günler kaldı. 2023 yılında da Hadımköy’de bir villa projemiz ile Ataşehir’de ve Başakşehir’de konut projelerimizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Öte yandan; gayrimenkul geliştirme alanında ABD Miami’de faaliyet gösteren FKG Investment şirketimiz, gelişme aşamasında olan projelerine de 2023 yılında hız kazandıracak” diye konuştu.

FKG Grup hakkında:

FKG Grup; aktif olarak inşaat başta olmak üzere, madencilik, enerji, tarım film ve medya sektörlerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Grup çatısı altında lokomotif sektör olarak faaliyet gösteren FKG İnşaat, bu alandaki çalışmalarını; inşaat müteahhitliği, gayrimenkul geliştirme ve kentsel dönüşüm konularında yürütüyor.

İstanbul’un farklı bölgelerinde proje geliştirme çalışmalarına devam eden FKG İnşaat, konutta oluşturduğu marka değerini, ‘kaliteli yaşam herkesin hakkı’ mottosuyla hayata geçirdiği lüks konut projelerini müşterilerine sunarak inşaat sektöründe faaliyetlerine devam ediyor. Güçlü ve güvenilir alt yapısı ile bugüne kadar çeşitli spor ve sosyal tesisleri, doğaya saygılı çevre ve peyzaj düzenlemeleriyle hayata geçirdiği büyük konut sitelerinin yanı sıra iş merkezleri, alışveriş merkezleri, okul ve hastane binaları, turizm ve spor tesisleri, şehir parkları, plaza ofis binaları, sanayi tesisleri gibi pek çok yatırıma imza atan FGK İnşaat, arazi geliştirme faaliyetlerine devam ediyor. Halihazırda Bahaş Holding ve Stta İnşaat ile yürüttüğü Büyükçekmece Hilal Hill Kentsel Dönüşüm Projesi ve Bella Vista Projesi’nin inşaatına devam eden FKG İnşaat, aynı zamanda eş zamanlı olarak Büyükçekmece’de beton santrali ve Kıraç’ta sanayi sitesi yatırımlarını da sürdürüyor. FKG İnşaat’ın yeni yatırım hedefleri arasında Hadımköy’de villa ve Ataşehir ile Başakşehir’de de konut projeleri yatırımları da yer alıyor. Grubun ayrıca gayrimenkul geliştirme alanında ABD Miami’de faaliyet gösteren FKG Investment adı altında bir şirketi de bulunuyor.FKG Grup çatısı altında faaliyet gösteren ‘Port Film Prodüksiyon’ şirketi ise şu anda ‘Beni Sev’ ve ‘Öt Bakalım’ adlı filmlerin çekimini tamamladı yeni filmler üzerinde çalışmalarını yürütüyor. Medya sektöründe de faaliyet gösteren FKG Grup, Türkiye’nin tek futbol dergisi olma özelliği taşıyan Akademi Futbol Dergisi’nin de sahibi.