FN Neuhofer yeniliklerini DOMOTEX’te sergiledi

FONKSİYONEL TASARIM

“Tasarım duvarlara çıktığında!”, FN Neuhofer rekabette önde. Avusturyalı aile şirketi bunu ilk kez Hannover’deki DOMOTEX’te tanıtılan yeni duvar tasarımı ürünleriyle kanıtladı. Akustik panel çeşitleri Çok kısa bir sürede piyasada kendine yer edinen duvar kaplamaları artık su geçirmez ve boyanabilir akustik panellerle destekleniyor. Çam, karaçam ve hepsinden önemlisi İsviçre fıstık çamı gibi masif ahşaptan yapılan FN ACUSTICO, ” Ormanların kraliçesi” aynı zamanda pazarda da başarı vaat ediyor.

“DOMOTEX, onlarca yıldır ticaret fuarlarının öne çıkanlarından biri ve yıla harika bir başlangıç sağlıyor. Mevcut ve potansiyel müşteriler, ortaklar ve tedarikçilerle ilham verici görüşmeler yapma fırsatı sunuyor,” diye açıklıyor satış ve ürün geliştirme ekibiyle birlikte Hannover’de bulunan CEO Franz Neuhofer. “Yeni fikirlerimize ve yeniliklerimize olumlu tepkiler almak özellikle memnuniyet verici. Bu da fuarın bizim için her zaman başarılı olmasını sağlıyor. Bu yıl da aynısı oldu!”

FN Neuhofer standına gelen uluslararası ziyaretçi sayısı ve ilgileri

Her ikisi de kapsamlıydı ve yenilikçi ve geleneksel bir şirket olan FN Neuhofer’in kuruluşundan bu yana 374. yılda mükemmel bir başlangıç yapmasını sağladı.

YENİ ÜRÜNLER

FN AKUSTİKSu geçirmez

FN ACUSTICO artık banyolara, ıslak odalara ve hatta dış duvarlara bile uygulanmaya hazır. Su geçirmez plastikten yapılmış çıtalar ve çıtaların üzerinde film kaplaması bulunan bu denenmiş ve test edilmiş paneller artık harici ve dahili ıslak alanlarda kullanılabilir.

FN AKUSTİKBoya

Akustik panellerin yerleşik yelpazesi, beyaz, boyanabilir filmli bir çeşidi içerecek şekilde genişletildi. Zarif ve minimalist, her odaya sığar veya kendiniz yaratıcı olabilirsiniz. Çıtalar piyasada satılan solvent içermeyen duvar boyalarıyla boyanabilir. Sade veya tamamen bireysel sanat eserleriyle.

FN AKUSTİKO Katı

FN ACUSTICO Solid, mükemmel ses emme özelliklerini çekici tasarım ve masif ahşabın olumlu etkisiyle birleştirir. Şu anda bu aralıkta mevcut olan ahşaplar, çekici çam, dayanıklı karaçam (korunan dış alanlarda da kullanılabilir) ve ‘Alplerin kraliçesi’ olarak adlandırılan İsviçre çamıdır. İkincisinin kardiyovasküler sistem üzerinde bile olumlu etkileri olduğu iddia edilmektedir. Bu yeni seri, doğanın faydalarını her oturma odasına ve yatak odasına taşıyacak. Paneller sadece harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda montajı kolay ve sağlık açısından da faydalı.

SAĞLIKLI BİR EV VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN RUTİN ÜRÜNLER

Tüm FN Neuhofer ürünlerinde kalitenin yanı sıra sağlıklı yaşam alanları yaratma ve sürdürülebilirlik de vurgulanıyor. Sürdürülebilirlik aslında kurumsal geçmişe derinden kök salmış bir kavramdır.

Aile şirketi, sürdürülebilirliğin her zaman çevreyle ilgili, sosyal ve ticari hedeflerin paralel ve eş zamanlı uygulanmasını gerektirdiğini düşünmüştür. Bu aynı zamanda çevre dostu, kaynak tasarrufu sağlayan üretimi ve minimum emisyonla ilişkili ürün ve çözümlerin geliştirilmesini de içerir, böylece tüm değer yaratma zinciri boyunca etkili ve maliyet bilincine sahip ürünler sağlanır.

FN Neuhofer aşağıdaki sertifikalara sahiptir:

  • ISO 9001 (kalite yönetimi)
  • ISO 14001 (çevre yönetimi)
  • eco-Institut-Label (düşük emisyonlu ürünler için)
  • FSC (Sürdürülebilir ormancılık için Orman Yönetim Konseyi)
  • PEFC (Orman Sertifikasyonu Onay Programı; sürdürülebilir ormancılık)
  • Leitbetriebe Österreich (üstün Avusturya şirketleri)

 

Yatırımlar:

– Güneş paneli sistemine (1 MW) yapılan yatırım, CO₂ emisyonlarımızda yılda 482.870 kg azalma sağladı. Üretilen elektriğin tamamına yakını kendi bünyesinde kullanılmaktadır (%86,2 öz tüketim).

– Elektrik ayrıca şirket bünyesinde kullanılan iki adet hidroelektrik santralden üretilmektedir.

– Isıtma amacıyla ayrıca kendi talaşlarımızı ve üretim sırasında oluşan talaşları da kullanıyoruz.

– Yeni ve enerji tasarruflu bir biyoyakıt ısıtma tesisi, NOx emisyonlarımızı eski tesisimizin ürettiği emisyonlara kıyasla yaklaşık %50 oranında azalttı.

– Yeni filtreleme sistemine yapılan yatırım, partikül emisyonlarını 150 mg/Nm³’den 10 mg/Nm³’ye düşürdü.

– Hızlı ve AC şarj istasyonlarını satın aldık.

– Yeni radar kontrollü otopark aydınlatmamız, güç tüketiminde %80’lik bir düşüşe yol açtı; bu da yılda 5.300 kg CO₂’ye eşdeğerdir.

– Optimize edilmiş basınçlı hava işleme, CO₂ emisyonlarının yılda 36.258 kg azaltılması anlamına gelir.

– Plastik talaşlarına yönelik bir ekstraksiyon sistemi bunları geri dönüştürmemize olanak sağlar.

“Dünyamızın sunduğu kaynaklar söz konusu olduğunda sorumlu davranmanın gerekli olduğunun aşikâr olduğunu düşünüyoruz. Bu satın almamızla başlar; Satın aldığımız tüm MDF ve diğer çeşitli ahşapların sertifikalı menşeli (PEFC, FSC) olduğundan emin oluyoruz ve sürekli olarak beşikten beşiklere nasıl kullanabileceğimizi araştırıyoruz