GENÇLER İSTİKBALİNİ TASARLIYOR!

Mobilya sektörünün güçlü markası İstikbal, tasarımcı gençleri desteklemek ve sektördeki tasarım kültürünü geliştirmek amacıyla çok önemli bir yarışma başlattı.

 

Boydak Holding’in mobilya sektöründeki amiral markası İstikbal, Türkiye’de tasarım kültürünün gelişmesine olanak sağlayacak, genç tasarımcıları destekleyen, ‘İstikbalini Tasarla’ mobilya tasarım yarışmasının lansmanını gerçekleştirdi. Yarışma tasarımla ilgili bölümlerde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile henüz profesyonel hayata atılmamış yüksek lisans öğrencilerini kapsıyor. Yaklaşık 120 Bin TL’ye yakın para ödülünün yanı sıra, başarılı tasarımcılar eşliğinde workshoplar, öğrenimi devam eden öğrencilere aylık 500 TL olmak üzere toplamda 4.500 TL burs olanağı ve 18 mezun tasarımcıya Boydak Holding iştiraklerinin tasarım birimlerinde kariyer olanağı sunan yarışma, sunduğu fayda ve ödüllerle bir ilk.

 

Boydak Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’in fikir öncülüğünü yaptığı yarışma, İstikbal markasının tasarıma ve tasarımcıya verdiği değerin bir ölçütü. 1957 yılından bu yana ülkemiz mobilya sektörüne yön veren marka, “Her dilde ev demek O” mottosunu desteklemek, globalde yakaladığı ivmeyi genç tasarımcıların sinerjisi ile geliştirmeyi hedefliyor. Ülkemizin, katma değeri yüksek, tasarım satan bir konuma gelmesi açısından yarışma büyük bir öneme sahip.

 

Yarışmanın jüri üyeliğini Türkiye’nin tasarım alanında uzman olan akademik bir kadro ve değerli tasarımcılar ile Boydak Holding tasarım ekibi yöneticileri yapıyor. Son başvuru tarihi 29 Haziran, çalışmaların değerlendirme tarihi 10 Temmuz ve sonuçların açıklanma tarihi ise 13 Temmuz 2018. Yarışmaya ilişkin detaylar istikbalinitasarla.com web sitesinden takip edilebilecek.