GRASS şirketinin tarihindeki en büyük yatırım

In Anwesenheit der Eigentümer, von Vertretern aller Produktionsstandorte sowie Prominenz aus Politik, Wirtschaft und Medien konnte der Grundstein für das neue GRASS Zentrallager in Hohenems gelegt werden.

18 Haziran 2018’de Hohenems’deki (Vorarlberg / Avusturya) yeni GRASS merkez deposu için temel atıldı. Mobilya endüstrisinin dünya çapındaki lider hareketli sistem üreticisi GRASS, Avrupa üretim tesisleri için 45 milyon Euro’ya mal olacak bir merkez inşa ediyor. Bu merkez, Würth Grubu’nun şirket tarihindeki en büyük yatırımı olarak daha fazla büyümenin ön şartı şeklinde ifade ediliyor. 2019’un sonunda yaklaşık 150 çalışanın Hohenems’te faaliyette olacağı belirtiliyor.

Würth Grubu’nun 71 yıllık tarihinde gerçekleştirdiği en büyük yatırım olarak nitelendirilen merkezin yapı şirketi GOLDBECK RHOMBERG, 43.000 metrekarelik bir mülk üzerinde inşaatı gerçekleştirecek. Bina 22 seviyede toplam 30.000 palet pozisyonu sunuyor. Operasyonların başlangıçta 150 çalışanı ile 2019’un sonunda başlaması planlanıyor. Hohenems’deki fabrikalar, bireysel müşterilerin taleplerine göre özelleştirme, paketleme ve sipariş toplama sürecinden geçmiş ürünler sunacak.

Vorarlberg’teki üçüncü tesis

GRASS 1974 yılında Höchst’te kuruldu. Grubun diğer üretim sahaları Krumlov (Çek Cumhuriyeti) ve Kernersville (ABD)’ye bağlı fabrika ile Salzburg (Avusturya) ve Reinheim (Almanya)’ dır. Vorarlberg’de ikinci bir tesis olan Götzis, 2007 yılında Mepla-Alfit Grubu ile birleşerek eklenmiştir. Üçüncüsü, tüm Avrupa üretim tesislerine merkez olarak hizmet edecek olan ultramodern merkezi depo ile oluşturulmaktadır.

2017 yılında GRASS dünya çapında 18 noktada yaklaşık 2.000 işçiyle 368 milyon Avro satış gerçekleştirmiştir. 60 ülkede 200’den fazla satış ortağı ile GRASS, hareket eden sistemlerde dünyanın önde gelen uzmanlarından biridir. GRASS sürgü ve çekmece sistemlerinin yanı sıra menteşe ve kapak sistemleri de ünlü üreticilerin mobilyalarına takılan marka ürünlerdir.

Anahtar stratejik proje

GRASS Yönetim Kurulu Sözcüsü Thomas Zenker, şirketin tarihindeki en büyük yatırımın motivasyonunu şöyle açıklıyor: “Tedarik zinciri yönetiminin optimize edilmesi uzun vadede başarılı olmak için temel bir sorundur. Sipariş defterlerimiz dolu ve pazarın talebi mükemmel. Ancak, önceki yıllarda yaşanan güçlü büyümeden dolayı yararlanılmayan fırsatlar vardı. Merkezi depo ile en önemli darboğazlardan birini çözüyor ve karlı ve sürdürülebilir kalkınma için ön koşulları oluşturuyoruz.”