İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğrencileri Düzce’de Yer Alan Ahşap Sanayisindeki Kuruluşlara Teknik Gezi Düzenledi

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Düzce’deki ahşap endüstrisindeki fabrikalara 27 Kasım 2018 tarihinde teknik gezi düzenledi. İÜC Öğretim Elemanları Prof. Dr. Öner ÜNSAL, Doç. Dr. Zeki CANDAN, Arş. Gör. Dr. Memiş AKKUŞ ve Arş. Gör. Hızır Volkan GÖRGÜN tarafından organize edilen teknik ve uygulamalı gezi kapsamında İÜC Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri yer aldı.

Bu kapsamda kereste, kurutma-buharlama, kurutma fırınları üretimi, masif ahşap kaplama levhası, ahşap kompozit kaplama (ALPİ) levhası konularında faaliyet gösteren Orsan Entegre Orman Ürün. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti., Kapsan Kaplama ve Ağaç San. A.Ş. ile Kral Ahşap Ürünleri Kurutma Makina İmalatı San. ve Tic. Ltd. Şti. firmalarına gerçekleştirilen teknik gezide, üretim sorumlularıyla birlikte öğrencilere makine teknolojileri, üretim süreçleri ve nihai ürünler hakkında detaylı teknik bilgiler aktarıldı.

T.C. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından desteklenen teknik gezi sonunda ziyaret edilen firmaların yetkililerine teşekkür belgesi takdim edilirken Fıstık Çamı fidanları hediye edildi.

Orsan Entegre Orman Ürün. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti. Ziyareti

Kapsan Kaplama ve Ağaç San. A.Ş. Ziyareti

Kral Ahşap Ürünleri Kurutma Makina İmalatı San. ve Tic. Ltd. Şti. Ziyareti