İTALYAN MOBİLYA FİRMASI TALENTI’DEN ULUSLARARASI KALKINMA PROJESİ

Rekor ciro artışı (2017’de % 37) ve uluslararası tasarımcılarla yeni işbirlikçi projelerin ardından, dış mekan mobilya üretiminde dünya lideri olan İtalyan şirketi Talenti, Umbria kentindeki eski Federici makarna fabrikasının satın alınmasıyla genişlemeye devam ediyor. Talenti burayı yeniden düzenleyerek bahçe mobilyalarını sergileyeceği bir vitrin, üretim ve pazarlama için büyük bir merkez haline dönüştürmeyi planlıyor. Talenti ayrıca kentin belediyesiyle ortaklaşa yürütecekleri bir çalışmayla farklı alanlarda sinerji üretip yerel zanaatkârlarla işbirliği yapmayı hedefliyor.

Talenti’nin yeni planları dahilinde ilk olarak, dünya çapında ihracata odaklanan, büyüme için yeni fırsatlar yaratan ve bölgeyi teşvik eden tarım ve gıda sektörünü desteklemek yer alıyor. Tarihi makarna fabrikasını barındıran kompleks, Talenti tarafından başlatılan önemli bir endüstriyel geliştirme projesine dönüşecek. Şirket daha önce Terni’de gerçekleşen bir iflas müzayedesi sırasında yaklaşık 22.000 metrekarelik bir alanı kaplayan genişletilmiş kompleksin tamamını satın almıştı.

Talenti’nin kurucusu ve başkanı Fabrizio Cameli şöyle konuştu: “Bu, işimizi öncelikle İtalyan pazarında ve tabii ki dünya pazarında daha da geliştirmemize izin veren önemli bir yatırımdır. Yeni bir yapı sayesinde, konut ve aynı zamanda konaklama sektörlerindeki artan talebi karşılamak için üretimimizi genişletebileceğiz. Ayrıca 47 ülkede 400’ün üzerinde bayi ağıyla güçlü bir ihracat artışı bekliyoruz. Bu satın alma ile aynı zamanda bu bölgenin sanayi ve zanaatkâr alanlarını yeniden canlandırmayı hedefliyoruz.”

2004 yılında güçlü bir girişimci ruha sahip bir aile tarafından kurulan Talenti, zarafet, işlevsellik ve kaliteyi bir araya getiren ve aynı zamanda çağdaş modayı takip eden stil sahibi dış mekan mobilya üretimi yapıyor. Talenti aralarında Karim Rashid, Marco Acerbis, Ramón Esteve ve Ludovica ile Roberto Palomba gibi uluslararası üne sahip tasarımcılarla çalışmasıyla biliniyor.