Kale Kilit; Akıllı kilit ve silindir sistemleriyle kapılarınız artık aşılmaz kaleniz

Tecrübeyi teknoloji ile birleştiren Kale Kilit; evlerde ve iş yerlerinde güvenliği maksimum seviyeye taşıyor

Yaşam alanlarında güvenliği sağlarken teknolojinin getirdiği imkanlarında kullanımıyla fonksiyonel kilit sistemleri öne çıkıyor.  70 yıla yakın tecrübesini inovatif bakış açısıyla birleştiren Türkiye’nin ilk kilit üreticisi Kale Kilit hem evler hem de iş yerleri için hayata geçirdiği çözümleriyle güvenliği maksimum seviyeye çıkarıyor. Kale Kilit’in parmak izini anahtara dönüştüren özel kilitleri, güvenlik açıklarının önüne geçen silindir sistemleri ve kapının kapatılmasıyla otomatik olarak kilitlenmesini sağlayan son teknoloji sistemleriyle e evleri güçlü kalelere dönüştürüyor.   

 

Teknolojinin hızla gelişmesi güvenlik sistemlerini dönüştürürken hayatı da kolaylaştırıyor. Özellikle de anahtar anlayışını değiştirerek   parmak izi ve kumanda aracılığıyla açılabilen yenilikçi kilit sistemleri yaşam kalitesini yükseltirken, güvenlik seviyesini de maksimum düzeyde koruyor.  Çerkezköy’de bulunan fabrikasında günde 150 bin adet kilit ve 80 bin adet silindir üretme kapasitesine sahip Türkiye’nin köklü markası Kale Kilit, yeni nesil kilit ve silindir sistemleriyle yaşam alanlarında güvenliğinin ilk akla gelen ismi oluyor.

Akıllanan kilit sistemleri ile konforlu güvenlik

Kale Kilit’in gelişen teknoloji ile şekillendirdiği yenilikçi ürünlerinden biri olan X10 Akıllı Kilit Sistemi, parmak izi tanıma teknolojisiyle anahtar taşıma derdini ortadan kaldırıyor. 200 farklı parmak izine kadar kayıt kapasitesine sahip sistemin ayrıca özel kumandası ile kilitleme ve açma seçeneği de bulunuyor. X10 Akıllı Kilit Sistemi; keylock güvenlik kod teknolojisi, dokunmatik kullanımı, anahtarsız kilitlenebilme özelliği, şarj edilebilir lityum pili, hatalı giriş denemelerinde geri bildirim imkânı, tek tuşla kapı açma ve kapamaya elverişli yapısıyla kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor.

 

Kötü niyetli kişileri evin içine girmeden durduran teknoloji

Kale Kilit’in silindirde bir devrim yaratandünyada bir ilke imza atarak geliştirdiğiKale Alarmlı Silindirkötü niyetli kişilerin izinsiz girişlerini eve girmeden kapıda durdurmayı başarıyor. Alarmlı Silindir’de bulunan kapı kilidi, kötü niyetli kişiler tarafından zorlandığında, tuzak kısmından kırılarak 100 desibel seviyesindeki kendi alarmını aktif hale getiriyor. Bu sayede yabancıların yaşam alanlarına girmesi engellendiği gibi evde yaşayanların fiziksel ve psikolojik bir zarara uğraması da önlenmiş oluyor. Öte yandan silindir yalnızca tuzak kısmından kırıldığı için kilit kullanılabilir halde oluyor ve mülk sahipleri silindiri değiştirene kadar evlerine anahtarlarıyla girebiliyor. Design Turkey tarafından “İyi Tasarım” ödülüne layık görülen Alarmlı Silindir, Türk mühendis kadrosuyla, yüzde 100 yerli bilgi, teknoloji ve teknik malzeme kullanılarak geliştirilmesi ve dünyada bir ilk olmasıyla da ön plana çıkıyor.

 

Güvenliği maksimuma çıkaran üst düzey koruma

Kale Kilit’in Yüksek Güvenlikli Sistem Silindirinin alt zeminine yerleştirilen hassas döküm çelik malzemeden oluşturulmuş yüksek dirençli “U” profili sayesinde kuvvetli darbelere karşı üst düzey koruma sağlanıyor. Kötü niyetli müdahalelerde zorlanarak açılmaya çalışılması durumunda silindiri; delinmeye, kırılmaya, sarsmaya ve maymuncukla açılmalara karşı koruyor. Hareketli Pimli Silindirde ise içerisinde ve anahtar üzerinde bulunan hareketli pim ya da pimler sayesinde anahtarın kopyalanmasını da güçleştirerek güvenliği maksimum seviyeye taşıyor

 

“Kapı açık mı kaldı?” endişesine son

Kale Kilit’in hayata geçirdiği Kale Motorlu Otomat, yalnızca 7 saniye içerisinde devreye giren otomatik kilitleme özelliği sayesinde dış apartman kapılarının açık kalma ihtimaline son vererek izinsiz girişleri engelliyor. Ayrıca uzaktan kumanda, damla anahtar ve elektronik kart gibi birçok temassız geçiş imkanını bir arada sunan Kale Motorlu Otomat, bu sayede kullanıcılarına üst düzey konfor sağlıyor. Tüm dıştan takmalı apartman ve bahçe kapı modellerine uyumlu Kale Motorlu Otomat, akülü güç kaynağı sayesinde de elektrik kesildiği andan itibaren 2 bin 500 açma kapamaya kadar kesintisiz çalışıyor.

 

Otomatik kilitlenen kapı kilitleri

Yoğun yaşam temposunda zaman zaman unutkanlıklar yaşanabiliyor, unutulan şey kapıyı kilitlemek olduğunda ise ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Kale Kilit’in en konforlu teknolojileri arasında yer alan Kale Mandal & Sürgü Otomatik Kilitleme Fonksiyonlu Kilit, kapıyı sadece kapatarak kilitlemeyi mümkün kılıyor. “Evden çıkarken kapıyı kilitledim mi?” endişesini ortadan kaldıran Otomatik Kilitlemeli Kilit, yardımcı mandalı sayesinde içerden ve dışardan kapının anahtarla kilitlenmesine gerek duymadan kapının kapanmasıyla otomatik olarak kendinden kilitleniyor. Kilitlenen kapıyı içeriden açmak içinse acil çıkış özelliği sayesinde kapı kolunu indirmek yeterli oluyor.

 

Kale Endüstri Holding Hakkında

Temelleri 1953 yılında atılan kuruluş, 1988 yılında tüm şirketlerini Kale Endüstri Holding çatısı altında topladı. 2016 yılında tüm üretimini Türkiye ve yakın coğrafyanın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma özelliğine sahip Çerkezköy fabrikasına taşıyan Kale Endüstri Holding, 2018 yılında ise Vadistanbul’daki yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip yeni genel müdürlük binasına taşındı. Dev yatırımlarıyla büyümeye devam ederek ülke ekonomisi ve istihdamına yüksek katma değer sunan Kale Endüstri Holding’in çatısı altında; Kale Kilit, Kale Sigorta Acenteliği, Kale Güvenlik Sistemleri, Kale Topkapı Bina İşletme ve Gayrimenkul Geliştirme, Kale Güzelce Gayrimenkul Geliştirme ve İşletme adı altında hizmet veren 5 ayrı firma bulunuyor. Holding’in lokomotif şirketi olan Türkiye’nin lider kilit üreticisi Kale Kilit, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından ihracatta başarılı faaliyetlerin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları Ödülleri”nde metal eşya kategorisinde 12. kez ipi göğüsleyerek birinci olmuş durumda. İleri teknolojiye sahip yeni nesil ürünleriyle dikkat çeken Kale Kilit, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da alanında en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor.