Kastamonu Entegre, Yenilikçi Ürünleriyle Domotex Fuarında Boy Gösterdi!

İnovasyon, kalite ve sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımıyla yaşam alanlarına değer katan Kastamonu Entegre, yenilikçi ürünlerini Domotex fuarında sergiledi. Dünyadaki son parke trendlerinin belirlendiği fuarda Kastamonu Entegre inovatif çözümleriyle büyük ilgi topladı.

12-15 Ocak tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen uluslararası halı ve zemin kaplamaları fuarı Domotex 2024 dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerini bir araya getirdi. Bu topraklardan çıkarak ahşap bazlı panel sektöründe güçlü bir global oyuncu haline gelen Kastamonu Entegre, fuarda sektöre yön veren yenilikçi ürünleri ve çevre dostu çözümleriyle dikkat çekti. Zemin kaplamalarında dayanıklılığın, sürdürülebilirliğin ve doğadan ilham alan tasarımların öne çıktığı fuarda Kastamonu Entegre, ziyaretçiler için özel olarak tasarlanmış standında en son ürün ve teknolojilerini tanıttı.  Şirket; hızlı ve kolay montajı, hijyenik yapısı, çevre dostu özellikleri ve tasarım seçenekleriyle kapalı alanlar, ofisler, konutlar ve yer döşemelerinde fark yaratan çözümler sunan Floorpan ile ihracat pazarları için özel olarak ürettiği Artfloor ve Stepclick parke koleksiyonlarından en yenilikçi ürünleri fuarda görücüye çıkardı.  Kastamonu Entegre parke koleksiyonlarının, çevre dostu üretimi belgeleyen Blue Angel sertifikası, VOC emisyon ölçüm standartlarında A+ ürün kalitesi, Hijyen+ özelliği, kalite ve suya dayanıklılık özellikleri ve geniş renk seçenekleri fuarda ilgiyle karşılandı.

 

Kastamonu Entegre Hakkında:

Yüzde yüz yerli sermayeli bir şirket olarak Kastamonu’da üretime başlayan şirket, Türkiye’nin sanayileşme yolunda atılmış cesur adımlarından biri olarak, ahşap bazlı panel sektöründe yarım asrı aşkın süredir kesintisiz üretim yapmaktadır. Yurt içinde Kastamonu, Gebze, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana olmak üzere 6 lokasyonda üretim tesisi olan Kastamonu Entegre; sektöründe yurt dışına yatırım yapan ilk firma olarak Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya, İtalya ve Türkiye yatırımları ile 6 ülkede üretim yapan global bir markaya dönüşmüştür. ABD’de ise odun yongası tedarik ve lojistik süreçlerini yürüttüğü bir şirketi vardır.

 

Kastamonu Entegre, 20 yılı aşkın süredir devam eden yurt dışı yatırımlarıyla ahşap bazlı panel sektöründe dünyanın en büyük beşinci, Avrupa’nın ise dördüncü büyük üreticisi olmuştur. Ana ürün grupları olan MDF, yonga levha, laminat parke, kapı paneli ürünlerinin her birinde dünyanın en büyük 4 üreticisinden biridir. Dünya laminat parke üretiminin %6’sını tek başına üretmektedir.  %30 pazar payı ile Türkiye’nin sektör lideri olan Kastamonu Entegre; aynı zamanda Çin’den Amerika’ya, Avustralya’dan Kanada’ya altı kıtada 100 ülkeye yaptığı ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir. 1,9 milyar dolarlık cirosu ve üretimdeki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, yurt içi ve yurt dışı üretim tesis ve ofislerinde yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

 

Doğal dengeyi koruma ve topluma katkı sağlama misyonuyla hareket eden şirket, Türkiye ahşap bazlı panel sektörünün ilk sürdürülebilirlik raporunu hazırlamıştır. Geleceğin teknolojilerini geliştirmek amacıyla kurduğu Teknopark İstanbul’daki Ar-Ge merkezinde, ürün ve süreç geliştirme, verimlilik artırma, etkin kaynak kullanımı ve ileri malzeme teknolojileri üzerine çalışmaları gerçekleştirmektedir.

 

www.kastamonuentegre.com