KELEBEK MUTFAK RİODİNİ  NE AZ, NE ÇOK, TAM KARARINDA…

Kelebek Mutfak koleksiyonundan Riodini Modeli

Dünyanın en mutlu ülkeleri olarak bilinen İskandinavların lagom adı verilen ‘’ne az, ne çok, tam kararında’’ felsefesinden yola çıkarak tasarlanan Kelebek Mutfak Riodini Modeli , mutfağınızda huzura ve keyfe yer açar.

Ahşabın en doğal halinden ilham alan antik çam rengi özel dokulu çerçeveli kapakların, siyah dökme demir aksesuar ve kulplarla bir arada kullanılması, doğadaki karışık dokuların buluşmasını yansıtmaktadır.

Mutfağınıza dinginlik katan düz hatlar ve sade tasarım içerisinde gizlenmiş kiler dolapları ve fonksiyonel mekanizmalar daha çok malzemeyi daha az yer ile saklamanıza imkan tanır.

 

 

KELEBEK MUTFAK

1935’TEN YARINA…

Türkiye’nin ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olan Kelebek, Cumhuriyet tarihinin en köklü sanayi kuruluşlarından biridir. Kelebek, ilk yerli uçağın kanatları için kontrplak üretmek üzere, 1935 yılında İstanbul Haliç’te faaliyetlerine başladı.

Bu yıl 88. yaşını kutlayan Kelebek , 186.000 m²’lik bir sahada 40.000 m² kapalı alanda en güncel teknolojileri kullanarak; mobilya, oturma grupları ve mutfak, banyo mobilyaları üretimini sürdürmektedir.