KONFOR YENİ YILA YURT DIŞINDA 6 YENİ MAĞAZA İLE BAŞLADI

43 yıl önce İzmir’de kurulan Konfor, bugün yenilikçi ve tasarım ürünlerini 45 ülkeye ihraç ediyor. Şu anda toplam 7 adet konsept mağaza ve 38 satış noktası ile yurt dışında da hizmet veren marka, mağaza ağını genişletiyor. Konuyla ilgili Konfor Grup CEO’su Ersin Serbes gerekli sözleşmelerin imzalandığını ve 2022 yılı içerisinde Viyana, Özbekistan, Gürcistan, Kazakistan, Tacikistan ve Türkmenistan’da yeni bayilerin faaliyete geçeceğini açıkladı.

Yılların verdiği deneyim ve ustalıkla, dünya trendlerini evlere taşıyan; yaşam alanlarına kalite ve konfor katan Konfor Grup yatırımlarına devam ediyor. Bu yıl Konfor ve Konfor Yatak markaları ile 16 yeni konsept mağaza açmayı hedefleyen marka, yurtdışı büyüme planları dahilinde 2022 yılının ilk açılışını Konfor Yatak markası ile Viyana’da gerçekleştirdi. 5 yeni konsept mağaza anlaşmasını da eş zamanlı olarak imzalayarak seneye hızlı başladı. Konfor bünyesinde yemek ve yatak odası grubundan genç odasına; koltuk takımlarından, uyku kalitesini en üst düzeyde sağlayan yataklara ve uyku grubu ürünlerine kadar her zevke ve yaş grubuna dokunan koleksiyonlar mevcut. Bu geniş ürün çeşitliliğiyle de hem yurt içi hem de yurt dışında ilgiyle karşılanıyor.

 

Hedef İhracatı Artırmak

Konfor CEO’su Ersin Serbes, “Hem Konfor ailesine hem de ülkemize katma değer sağlamak için adımlar atıyoruz. Sözleşmelerimizi imzaladık ve 2022 yılı içerisinde Özbekistan, Gürcistan, Kazakistan, Tacikistan ve Türkmenistan’da yeni bayilerimizi açmış olacağız.  Turquality sürecimizde son aşamaya geldik. Belgelendirme işlemlerimiz tamamlandıktan sonra yurtdışı hedeflerimiz artacak. Üretim kapasitemizi yüzde 85 oranında artıracak yeni üretim tesisimizin de hizmete alınmasıyla ihracat rakamlarımızın artmasını hedefliyoruz. İzmir Kemalpaşa’da inşaatı devam eden, 163 bin metrekare entegre alana sahip olmasıyla Türkiye mobilya sektöründe tek çatı altındaki en büyük üretim tesislerinden biri olacak” açıklamasını yaptı.

Konfor hakkında

1978 yılında İzmir’de kurulan Konfor yıllar içerisinde hızla büyüyen, yenilikçi ve trend tasarımlarını dünyanın birçok noktasına ihraç eden bir marka haline geldi. Bugün dünya moda trendlerini yakından takip ederek sade modern ürün koleksiyonları Türkiye’de yaygın mağazaları ve yurt dışında ise 45 ülkeye yapılan ihracat ile kullanıcılarla buluşuyor. Konfor bünyesinde yemek ve yatak odası grubundan genç odasına; koltuk takımlarından, uyku kalitesini en üst düzeyde sağlayan yataklara ve uyku grubu ürünlerine kadar her zevke ve yaş grubuna dokunan koleksiyonlar mevcut.