Küçük Evlerin İhtişamı Tiny House Adalı

Adalı A.Ş. hafif çelik yapıları mobilize ederek, kent yaşamına alternatif,  özgür bir yaşam deneyimi sunan mobil evlerini, “Tiny House Adalı”  markasıyla üretiyor. Bu çevreci küçük mobil evleri ayrıcalıklı kılan özellikleri; lüks ve konforu bir arada bulunduran tasarım anlayışı ve doğal malzeme seçimi.

1985 yılından bu yana çelik yapı sektöründe faaliyet gösteren Adalı A.Ş.’nin ürettiği, Tiny House Adalı mobil evleri, sahiplerine bekledikleri ev konforunu ve sıcaklığını sunacak  ve ayrıca bir karavanda değil, gerçek bir evde yaşadıklarını hissettirecek şekilde tasarlandı. Kullanılan malzemeler de özellikle bu yönde tercih edildi. Örneğin; dekorasyonda ev sıcaklığı yaratan duvar kâğıtları  ve alışılmışın dışında renklerde lake dolaplar kullanıldı. Tüm modellerde 4 kişilik bir ailenin yaşamı için uygun bir fonksiyonellik ve lüks, estetik bir atmosfer yaratılması hedefledi. Ev yaşamında ihtiyaç duyulan ne varsa Tiny HouseAdalı evlerinde bulunuyor.

Üretilen 15 farklı model dışında arzu eden müşterilere kişiye özel tasarım hizmetleri sunuluyor. Bu kapsamda müşterilerine iç mimari danışmanlığı veren Tiny House Adalı, tasarım aşamasından sonra mobilyaların seçilmesinden,duvarlara asılacak  tablolardan, kullanılacak çatal kaşık takımlarına kadar tüm eşyaların seçimini, satın almasını yapıyor, yerleştiriyor, kullanıma hazır haliyle sahiplerine teslim ediyor.

Tiny House kavramı tüm dünyada minimalist yaşamı benimseyen mimari bir akım. Bu konseptin doğuş amacı daha az kaynak kullanarak, sürdürülebilir bir dünya yaratmak. Tiny House Adalı mobil evlerin konsept tasarım aşamasından uygulama çizimlerinin tamamlanmasına, en son yerleştirilmesine kadar olan tüm süreci İç Mimar Hikmet Erdem Alp üstlendi.Tüm tasarımlarda çevre dostu malzemeler kullanıldığını vurgulayan Hikmet Erdem Alp: ‘‘Dış cephede Thermowood doğal fin çamı, üzerine keten tohumundan üretilen tamamen doğal koruyucu renkli yağ kullandık. Yalıtımda mineral yün, iç duvar kaplamalarda yine fin çamından marin kontrplak, su bazlı boyalar, ahşap mobilyalar kullandık. Isı kaybını önlemek ve iç sıcaklığı daha kısa sürede en uygun ısıya getirebilmek için ısı yalıtımlı alüminyum doğramalar ve çift cam kullandık. Isıtma için Webasto, Güneş Paneli sistemi ya da klima tercih edebiliyoruz.’’ dedi.

Tiny House Adalı mobil evleri,  yasal standartlara uygun olarak 2000-3500 kg aralığında üretildi. Müşterilerine O2 belgeli, trafiğe çıkabilen plakalı ve ruhsatlı olarak teslim edilen Tiny House Adalı evleri imar izni gerektirmediği gibi toprak koruma kanununa da uygun yapılardır. Evler fabrikadan anahtar teslim alınıp 4×4 çeker bir araç arkasında istenilen yere hazır bir şekilde taşınabiliyor.

Tiny House Adalı konfora alışık olup aynı zamanda şehirden kaçmayı, ihtiyacı olan her şeyin elinin altında olmasını isteyen, kısaca huzuru ve konforu bir arada yaşamayı arzu eden insanlara hitap ediyor. Evler üç hafta içerisinde sahiplerine teslim ediliyor.