MAPEI, UCI 2020 DÜNYA YOL ŞAMPİYONASI’NIN ANA SPONSORU

12 yıldır Türkiye’de de faaliyet gösteren Mapei, İtalya’nın Emilia-Romagna bölgesindeki Imola’da 24-27 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan bu yılki UCI Dünya Yol Şampiyonası’nın Ana Sponsoru olarak Uluslararası Bisiklet Birliği’ni (UCI) desteklemeye devam ediyor. 

UCI Dünya Yol Şampiyonası’na ilk katılımını 1999 yılında Treviso’da düzenlenen zamana karşı yarışlara ve Verona’da düzenlenen yol yarışlarına sponsor olarak gerçekleştiren Mapei, 2008 yılından bu yana Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) ana sponsorluğu görevini üstleniyor.

Bisiklet sporunun karakteristik özellikleri ve Mapei DNA‘sının yapı taşları olansıkı çalışma, ekip çalışmasında süreklilikve zorluklarla başa çıkmakiçinazimli olmadeğerlerine benimseyen Mapei, bu ortak değerler ve bisiklet tutkusuyla ilk olarak 1993 yılında profesyonel bir bisiklet takımının sponsoru oldu. Yıllar içerisinde 654 yarış kazanan bisiklet takımı, Mapei’yi tüm dünyaca tanına bir marka haline getirdi.

Spora olan desteklerini sürdüreceklerini belirten Mapei kurucusu Squinzi ailesiyaptığı açıklamada şunları söyledi:“Bu yılki UCI Dünya Yol Şampiyonası’nın önemli bir bisiklet kültürüne sahip olan İtalya’da yapılacak olmasından dolayı oldukça mutluyuz.. Mapei’nin UCI Ana Sponsoru olarak katılması, şirketimizin DNA’sında olan değerleri temsil eden bu sporla olan güçlü bağını gösteriyor. Bu etkinliğin, hem İtalya için hem de genel anlamda spor dünyası adına bu zor zamanlarda yeni bir başlangıç noktası olmasını umuyoruz.”