Mimarlar ve Üretici Firmalar’ın Birbirini Desteklemesi Gerekiyor

Yakın zamanda ilk kez Türkiye’de hayata geçireceği projesi ile bir ilke imza atacak olan Sefer Doğan Özdoğan, mimarlık ve üretim sektörünün global pazarda yer alabilmesi için birlikte çalışması gerektiğinin altını çiziyor.

Türkiye’de mimarlık projelerinin daha işlevsel ve estetik açıdan tatmin edici olacağı vurgulayan Sefer Doğan Özdoğan, yeni projesinin endüstri normlarını yeniden tanımlamada önemli bir adım olacağını öngörüyor. Yapay zekâ destekli yazılım programı, mimarlık firmalarının ve üreticilerin yaşadığı eksiklikleri ortadan kaldırarak tek bir platform üzerinden kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayacak.

Geleneksel Yöntemler %60’a kadar enerji ve zaman kaybına yol açıyor!

Yakın zamanda ulusal ve uluslararasında örneği olmayan ve ilk kez Türkiye’de faaliyete geçecek olan projesini duyurmaya hazırlanan Sefer Doğan Özdoğan, beklenti ve ihtiyaçların teknolojiden faydalanarak karşılanabileceğini söylüyor. Özdoğan: ‘Üreticilerin, tasarımcılara ve mimarlara mekanlarda üretmiş oldukları ürünlerin doğru konumlandırabilmesi için ihtiyaçları var. Ayrıca mimarların globale ulaşabilmesi için üreticilerin mimarların elini güçlendirmesi gerekiyor. Dünyanın neresinde olursa olsun her mimar çalışmış olduğu projesi ile ilgili her zaman ulaşılabilir ürünleri tercih etmeye özen gösteriyor. Bu noktada üretici firmaların destekleri çok kıymetli. Eksiklikleri ve ihtiyaçları tespit ettiğimiz noktada teknolojiden faydalanarak Türkiye’de ilk kez faaliyete geçecek olan projemiz üzerinde düşünmeye başladık. Mimarların ve üretici firmaların global pazarda kendini gösterebileceği ve herkese fayda sağlayan bir proje olması için uzun zamandır üzerinde çalışıyoruz. Proje aynı zamanda, insanların bilgiye ve tecrübeye daha çabuk ulaşabileceği, geleneksel yöntemler yerine teknolojiye dayalı bir sistem üzerinden ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Ne yazık ki ülkemizde hala üretici ve tasarımcılar tarafında geleneksel yöntemler kullanılıyor. Bu da insanların çalışma performansların da %60’a kadar enerji ve zaman kaybına yol açıyor. Bunu tam tersine çevirmeyi istiyoruz. Daha sürdürülebilir ve tasarruflu bir alan yaratarak uzun vadede karlılığı amaçlıyoruz.’ açıklamasında bulundu.