ORAL MİMARLIK, DEĞER 16 RESIDENCES İLE  2021  AVRUPA GAYRİMENKUL ÖDÜLÜ ALDI

P & A Wood – Rolls-Royce Motor Cars ile işbirliği içerisinde düzenlenen 2021 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri sonuçları 2 Aralık’ta  Londra’da düzenlenen törenle açıklandı. Türkiye’den Oral Mimarlık, yarışmada Nişantaşı’nda gerçekleştirdiği Değer 16 Residences  ile ‘Türkiye En İyi Konut İç Dekorasyon Ödülü’ kategorisinde ‘5 Yıldız’ alarak Türkiye için kategorisindeki en büyük ödüle layık görüldü.

 

Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri , gayrimenkul ve emlak sektöründe faaliyet gösteren şirketler arasında en yüksek seviyede başarı gösterenlere verilen dünya çapında ünlü bir mükemmellik ödülü. Bu ödüller, çok çeşitli gayrimenkul disiplinlerinde uzmanlaşmış deneyimli profesyonellerden oluşan bir jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda her sene veriliyor.

Oral  Mimarlık tarafından tasarlanan Nişantaşı’nın özgün ve modern binası  Değer 16 Residences; her bir küçük detay için gösterilen özen ve iç mekan tasarımındaki ayrıcalıklar ile farklı bir yaşam alanı ve konforu sunuyor. 8 katlı, rezidans olarak yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamak üzere tasarlanan Değer 16, “rahat, konforlu, üst düzey yaşam” felsefesini destekleyecek şekilde dekore edildi.

Oral Mimarlık ortakları Y. Mimar Kerem Oral  ve Emre Oral, kazandıkları ödül hakkındaki görüşlerini “Avrupa Gayrimenkul Ödülleri jürisinin çalışmamızı takdir ederek ödüle layık bulmalarından dolayı çok memnunuz. Değer 16 Residences, Nişantaşı’nda çevresine değer katan ve hayat veren modern tasarımın güzel bir örneğini temsil ediyor, ayrıca konut iç mekan tasarımında canlılık ve başarıyı ifade ediyor ” şeklinde belirttiler.

Oral hakkında

1933 yılında kurulan Oral, inşaat tasarım, inşaat ve müteahhitlik hizmetleri sunan İstanbul’da yerleşik bir aile şirketi. Y. mimar Kerem Oral ve girişimci Emre Oral kardeşlerin ortaklığı ile günümüzde devam eden Oral Mimarlık   nitelikli tasarım, anahtar teslim inşaat çözümleri, ve gayrimenkul geliştirme alanlarında uluslararası bir üne sahip. Özellikle lüks perakende sektörü mimari, proje yönetim, ve taahhüt işlerinde bölgede lider olan ofis, kendi konut gayrimenkul projeleri ile gerek şehir içine, gerek de kırsal alana değer katıyor.  Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde Değer 16binası ile “Türkiye’nin en iyi konut binası”, 2011 yılında “Palivor Çiftliği” ile “Avrupa’nın en iyi konut projesi” ve “Türkiye’nin en iyi konut gayrimenkul geliştirme projesi”, 2016 yılında “Sadık Paşa Köşkü” ile “Türkiye’nin en iyi iç dekorasyon projesi”, 2018’de ise Palivor Yeşilce Çiftlik Evleriprojesi ile ‘Türkiye’nin En İyi Konut Gayrımenkul Geliştirme’ ‘En İyi Gayrımenkul Pazarlama’ dallarında ödül aldı.