ORKA, 30 yıllık tecrübe yeni markayla taçlandı

Banyo mobilyası sektöründe 30 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren ORKA Banyo, 6-10 Kasım tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA’da yeni markası nob.’u ve yeni serilerini tanıttı. ORKA Banyo Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz, “30 yıl önce yola çıkarken kendi kulvarımızda dünya markası olmayı hedefledik. Yeni markamız ve yeni serilerimizle yeni pazarlara kalıcı bir giriş yapmayı amaçlıyoruz. Yeni markamız nob.’u Cumhuriyetimizin 100. yılında üreten Türkiye’ye atfediyoruz.” diye konuştu. ORKA Banyo Marka ve Tasarım Direktörü Sezgin Aksu ise “Tam bir yıl önce nob. ile yeni bir maceraya başladık. ORKA Banyo’nuın hem kalite hem tasarım anlamında dünyaca ünlü markalardan eksik kalır bir yanı yok; nob.’un mutlaka uluslararası bir marka olacağına inanıyorum.” dedi. Tasarımcı Setsu Ito ise “nob. için yaptığım tasarımda Japon sarayların minimal çizgilerinden ve sadeliğinden esinlendim. ORKA Banyo ailesiyle yolumuz kesiştiği için çok mutluyum.” değerlendirmesini yaptı. 

Türkiye’nin banyo mobilyası ihracatında öne çıkan markalardan biri olan ORKA Banyo, 6-10 Kasım tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA’da hem yeni markası nob.’u hem de yeni serilerini tanıttı. Düzenlenen tanıtım toplantısına ORKA Banyo Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz, ORKA Banyo Genel Müdürü Nalan Yılmaz, ORKA Banyo İhracat Müdürü Ayça Yılmaz, ORKA Banyo Marka ve Tasarım Direktörü Sezgin Aksu ve Tasarımcı Setsu Ito katıldı. Hem ORKA hem de nob. tasarımlarına fuarda yoğun ilgi gördüğüne tanık olmaktan mutluluk duyduklarını ve geri dönüşlerin son derece olumlu olduğunu belirten ORKA Banyo Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz, “Yeni markamızla ve yeni serilerimizle mevcut pazarlarımızda gücümüzü sağlamlaştırmayı, yeni pazarlara da kalıcı bir giriş yapmayı amaçlıyoruz. 30 yıl önce yola çıkarken lider üretici olmayı, kendi kulvarımızda dünya markası olmayı hedefledik. Bugün sektörümüzde öncü ve lider üreticilerden biriyiz. En büyük hedefimiz yeni yatırım hamleleri ile istihdam ve üretime destek olmak. Yeni markamız nob.’u Cumhuriyetimizin 100. yılında üreten Türkiye’ye atfediyoruz. Hayata geçirdiğimiz her işte emeği olan ORKA Banyo ailesine ve tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

ORKA KALİTESİ DÜNYACA ÜNLÜ MARKALARLA AYNI SEVİYEDE

ORKA Banyo Marka ve Tasarım Direktörü Sezgin Aksu ise “Benim ORKA Banyo ile maceram 4 yıl önce başladı. 4 yıl içinde birçok yeni ürün tasarladık. Tam bir yıl önce nob. markasıyla yeni bir maceraya başlamaya karar verdik. Başka tasarımcı arkadaşlarımızın da aramıza katılmasıyla yeni tasarımları nob. markası altında sunmaya karar verdik. İsminden logosuna, tasarım kataloğundan web sitesine kadar her şeyi bir yıl içinde yaptık. Nasıl 30 yıl önce ORKA Banyo macerası başladıysa, bir benzerini bu yıl nob. ile gerçekleştiriyoruz. ORKA Banyo’nun hem kalite hem tasarım anlamında dünyaca ünlü markalardan eksik kalır bir yanı yok; nob.’un mutlaka uluslararası bir marka olacağına inanıyorum.” dedi. Tasarımcı Setsu Ito ise “nob. için yaptığım tasarımda Japon sarayların minimal çizgilerinden ve sadeliğinden esinlendim. ORKA Banyo ailesiyle yolumuz kesiştiği için çok mutluyum. ORKA Banyo’nun 30 yıllık başarısının yeni marka nob. ile birlikte çok daha artacağına inanıyorum.” değerlendirmesini yaptı.