PELİ’NİN ANA SPONSORLUĞU’NDA GERÇEKLEŞEN, TÜRKİYE TRAIL ŞAMPİYONASI’NIN KAZANANI AVC OSMANLI TAKIMI

Peli Ana Sponsorluğu’nda Samsun’un Vezirköprü ilçesinde düzenlenen “Türkiye Trial Şampiyonası 3. Ayak” yarışı ve “Karadeniz Offroad Kupası 3. Ayak” yarışları tamamlandı.

Geçtiğimiz hafta sonu Peli Ana Sponsorluğu’nda, “Peli Offroad Fest” adıyla Vezirköprü İncesu Mevkii’nde gerçekleşen “Türkiye Trial Şampiyonası 3. Ayak” ve Karadeniz Offroad 3.Ayak yarışlarına Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri’nden gelen sporcular katıldı.

İki gün süren yarışın ilk günü motor gücü yüksek, dev modifiye araçları yarıştı. ‘’Türkiye Trial Şampiyonası 3. Ayak Yarışı’’nın birincisi AVC OSMANLI Takımı, ikincisi de NASCAR JEEP Takımı oldu.

Yarışların ikinci günü ise Karadeniz Offroad Kupası 3. Ayağı gerçekleşti. 7 ayaktan oluşan Karadeniz Offroad Kupası 3. Ayak yarışlarında genel klasman birincisi Trabzon Offroad Kulübü’nden katılan Remzi Aygün ve Yahya Şahin, ikincisi Tarsus Offroad Kulübü’nden Murat Akkaya ve Hakan Er, üçüncüsü ise Kilis Offroad Kulübü’nden Erkan Karakaş ve Kemal Arıcan oldu. Yarış sonrası Vezirköprü Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle kupalar sahiplerine teslim edildi.

Startını Samsun Valisi Osman Kaymak’ın verdiği yarışlara Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Vezirköprü Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar, Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak, Vezirköprü Ticaret Odası Başkanı Abdülkadir Fişekçi de katıldı.


Peli Hakkında:

1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Turizm faaliyetlerini ise Turan Prince World Tatil Köyü ve Sentido Turan Prince de devam ettirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğiyle lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet, Peli DK (Dekoratif Kapılar) ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesi’nin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke, Kontrplak, Egzotik ve İnşaatlık Kereste, Endüstriyel Ahşap Kalıp Sistemleri, Süpürgelik, Kapı, Filtre Kağıt Çay Poşet, Akü Kağıdı ile entegre bir tesistir.