Ravaber’in Ticari Direktörlüğüne Tecrübeli İsim, Özge Sipahioğlu atandı

Bulunduğu coğrafyanın en büyük taşyünü üreticisi, Ravago grubunun inşaat sektörüne ürün ve sistem çözümleri sunan iş kolu Ravago Yapı ve Bina Çözümleri şirketlerinden Ravaber’in Ticari Direktörlük görevine, uzun yıllar yapı sektöründe satış ve pazarlama alanında görev yapan tecrübeli isim Özge Sipahioğlu atandı.

İleri teknoloji ekipman yatırımları ile konumlanmış olan, yıllık 110.000 ton üretim kapasitesi ile sadece Türkiye’de değil, bulunduğu coğrafyada en büyük taş yünü üreticisi konumunda olan Ravago grup şirketlerinden Ravaber’e Ticari Direktör olarak tecrübeli isim Özge Sipahioğlu getirildi. Yapı malzemeleri sektöründe, yerel ve uluslararası kanallarda, satış ve pazarlama alanında  uzun yıllardır çalışan Sipahioğlu, sırasıyla İnoksan, Aspen Yapı Sistemleri, Kibar Holding şirketlerinden Assan Panel, Ravago Grup şirketlerinden Mardav Yalıtım, Arkas Holding şirketlerinden Poncebloc ve son olarak AGT A.Ş’ de Marka ve Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. Görev süresi boyunca Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD), Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği’nin (İZODER) çeşitli komisyonlarında görev alarak lobi faaliyetlerinin yürütülmesinde aktif rol oynadı.

Satış ve Pazarlama stratejileri, Marka konumlandırma, fiyatlandırma ve tutundurma, Gelişen ihracat pazarları, pazar payı ve rakip analizleri, kâr analizleri gibi alanlarda uzman olan Sipahioğlu, Antalya Anadolu Lisesindeki eğitiminin ardından, lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde dereceyle tamamladı. Yeditepe Üniversitesi MBA yüksek lisansını ve Bilkent Üniversitesi Turquality Yönetici Geliştirme programlarını da bitiren Sipahioğlu, Ravaber’in Yurtiçi ve Yurtdışı Satış ve Pazarlama stratejileri konusunda görev alacak. Sipahioğlu, evli ve 1 çocuk annesi.