Roland Auer, Schattdecor AG Firmasının Yeni Yönetim Kurulu Başkanı olacak

Reiner Schulz, Walter Schatt ve Roland Auer (soldan sağa).

 Thansau (19.04.2017) – Schattdecor AG firmasında halen Satış ve Pazarlamadan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olan Roland Auer, 1 Mayıs 2017 itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanı olarak Reiner Schulz’un görevini devralacak.

Henüz 2015 yılındayken, Schatt ailesiyle 2017 Nisan ayında sona erecek sözleşmesini, sağlık sorunları nedeniyle uzatmamayı kararlaştıran Rainer Schulz, “Sayın Auer’in Schattdecor AG firmasına katıldığı günden beri verdiği hizmetler ve olağanüstü performansı, bu üst düzey liderlik pozisyonuna atanmasıyla takdir edildi,” diyor.

Roland Auer bu atamadan dolayı müteşekkir ve duygu dolu: “Şimdiye dek olan meslek hayatımın tamamı, olağanüstü insanlar, farklı kültürler, nefes kesici ürünler barındıran ve çok dinamik bir piyasa çevresi olan bu şirketin etrafında gelişti. Bundan böyle lider pozisyonunda onun kaderini iş arkadaşlarımla, denetim kuruluyla ve Schatt ailesiyle uyumlu olarak belirleyebilecek olmaktan dolayı gururlu ve minnettarım. Şahsen çok şey borçlu olduğum Reiner Schulz, bana son derece sağlıklı, yenilikçi ve dinamik bir miras bırakıyor; 2016 iş yılı şirket tarihinin en iyi yılıydı. Gerçekten de olumlu bir ipotek bu!”

1968 doğumlu Roland Auer, Schattdecor’daki kariyerine 1993 yılında, Thansau’da Yönetim Asistanı olarak başladı. 1999 ile 2007 yılları arasında Tarnowo Podgórne’deki Polonyalı iştirakin, yönetim kurulunda görev aldı ve 2008 yılından itibaren Tarnowo Podgórne ve Głuchołazy’deki iki fabrikayı kapsayan Schattdecor Polonya’nın yönetim kurulu başkanı oldu. 2011 yılında Thansau’daki Schattdecor AG yönetim kuruluna katıldı.

 

22 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek bir törenle Thansau’daki ana merkezde yönetim değişikliği yapılacak. Aynı zamanda şirketin kurucusu Walter Schatt, Schattdecor AG firmasının Denetim Kurulu Başkanlığı görevini, Reiner Schulz’a devredecek. Walter Schatt bu sayede şirketler grubu içindeki gelişmenin sürekliliğini temin ediyor. Kızları, Denetim Kurulu Başkan Vekili Anja Schatt-Steiner ve Sonja Schatt-Fritsch denetim kurulundaki görevlerine devam ederken, denetim kurulunun diğer üyeleri de Dr. Susanne Weiß, Bruno Walt ve Prof. Heinrich Köster’dir.

Schattdecor Hakkında

“Tek kaynak, sınırsız çözümler ” – Dekor Tifdruk baskısından yüzey uzmanlığına.

Schattdecor 30 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada lider ahşap ve mobilya endüstrisine baskılı dekor kağıt, finish film ve melamin film sağlıyor. Thansau’da yerleşik olan bu aile şirketi, bu yoldan tüm dünyada yılda yaklaşık 2,3 milyar metrekare kağıt işliyor. Şirketler grubu, 2100’den fazla çalışanıyla geçtiğimiz yıl toplam 14 lokasyonda yaklaşık 650 Milyon Euro ciro elde etmeyi başardı; ayrıntılı bilgiler için: www.schattdecor.de