Saint-Gobain Aşındırıcılar MEA Genel Müdürü Cenk Çotur, OneBond’da; hayatınızı kolaylaştıracak ve zamandan tasarruf ettirecek ürünler bulunuyor.

Saint-Gobain, tamir, bakım ve montajda kullanılmak üzere üretilen yapıştırıcı ve sızdırmazlık ürünlerini OneBond markası ile piyasayla buluşturuyor.
Aşındırıcı sektörünün başı çeken tedarikçi firması, mevcut ürün gamını geliştiriyor ve dolgu malzemeleri, hızlı yapıştırıcılar ve vida sabitleyicilerden oluşan yepyeni bir gam sunuyor.

İster büyük ister küçük onarım, inşaat ve tasarım ihtiyaçlarınız için OneBond’da; hayatınızı kolaylaştıracak ve zamandan tasarruf ettirecek ürünler bulunuyor. Ayrıca kullandığınız aletlerin tamiri ve yapımı için performans bazlı sürdürülebilir çözümler sunarak tekrar kullanıma devam edilmesini sağlıyor. Profesyonel uygulamalarda geleneksel mekanik birleştirme methotları (kaynak yapmak gibi), genellikle daha pahalıya mal oluyor ve daha fazla zaman alıyor. Yapıştırma teknolojisi ile maliyeti düşürecek ve aynı zamanda süreci hızlandıracak özel olarak geliştirilmiş alternatif çözümler sunuyor.

Saint-Gobain Aşındırıcılar MEA Genel Müdürü Cenk Çotur yeni markaları hakkında şunları dile getiriyor: “Teknik olarak farklı kullanım alanlarında yüksek performanslı çözümler sunabilmenin yanında, OneBond markamız ile müşterilerimizin zaman zaman eksikliğini hissettikleri bir boşluğu da dolduracağımıza inanıyoruz. Farklı teknolojiler kullanarak uzun yıllardır üretmekte olduğumuz aşındırıcı malzemeler ile imalat sektörünün çok çeşitli alanlarında çözümler geliştiriyoruz. Son kullanıcı müşterilerimiz gerek değişen talepler gerekse de teknolojik yenilikler nedeniyle farklı ürünlere ve yeni çözümlere ihtiyaç duyabiliyorlar. Bizim için OneBondmarkası ve bu marka altında pazara sunduğumuz ürünler imalat sektörü ve aşındırıcıların kullanıldığı tüm ana ve alt sektörlerde ihtiyaç duyulan tamamlayıcı bir grup… Bu marka ile ilgili olarak bizleri en çok heyecanlandıran ise hem Avrupa hem de global ölçekte çok sayıda pazardan gelen geri bildirimlerle ürün portföyümüzün yenilik ve gelişime sürekli açık olacak olması. Bu sayede müşterilerimizin daha farklı alanlarda daha çeşitli çözümlere ulaşabilmelerini hedefliyoruz.”

ÜRÜN YELPAZESİ

Hızlı Yapıştırıcılar

OneBond hızlı bağlayıcı yapıştırıcılar hızlıdır, güçlüdür ve daha küçük uygulamalarda kullanımı kolaydır. Aynı zamanda siyanoakrilatlar olarak da bilinirler ve yüksek dayanıklılık ve hızlı sabitleme çözümleri gerektiren sert onarım ve montajlar için ideallerdir. Tüm hızlı bağlayıcılar oda sıcaklığında çok sayıda alt katmana saniyeler içinde yapışarak bu katmanların makine onarımlarından hasar önlemeye ve genel yıpranma ve aşınmaya kadar birçok farklı kullanım için mükemmel hale gelmesini sağlarlar. Dahası, tüm hızlı bağlayıcı şişeleri, tıkanmayı önlemek üzere tasarlanmış bir tıkanma önleyici nozüle sahiptir.

Dolgu Malzemeleri

Güçlü, sağlam ve zorlu işlem koşullarına dayanıklı OneBond boşluk dolguları onarım işlemlerinde hızlı, güçlü ve aynı zamanda hafif çözümler sunar. Genellikle iki farklı alt katman arasında mükemmel bir köprü görevi görerek daha estetik bir sonuç verirler. Boşluk dolgusu serisi esneklik, titreşim mukavemeti ve su altında kürleşme sunan iki epoksiden, hassas uygulamalar ve yüksek yük mukavemeti için bir siyanoakrilat 2k yapısal yapıştırıcıdan ve depo, boru, döküm, cıvata delikleri ve yapısal olmayan kusurların onarımına yönelik yüksek basınç dayanımı ve iyi yapışma özelliğine sahip hızlı kürlenen macundan oluşur.

Vida Sabitleyiciler

Zehirli olmayan eşsiz bir formüle ve üstün kimyasal mukavemete sahip OneBond Vida Sabitleyiciler en yüksek sağlık ve güvenlik standartlarını karşılar. Anaerobik yapıştırıcılar oksijensiz metal yüzeylerde kürleşmek üzere tasarlanmıştır. OneBond üstün kimyasal mukavemete sahiptir ve stres ve titreşim nedeniyle gevşemelerini önlemek üzere cıvata, çivi, somun ve vidaları kilitler ve sabitler. Aynı zamanda bu seri sızıntı ve korozyonu önlemek üzere pompa, dişli kutusu, motor kapağı ve muhafazalarındaki düz yüzeyleri sabitleme çözümü de sunar. Tüm OneBond vida sabitleyiciler iyi dayanıklılık, boşluk doldurma ve çıkarma seçenekleri sunar.