Schattdecor, Interzum fuarının ziyaretçilerini her yönüyle büyüledi

Thansau merkezli şirket, 16.05.-19.05.2017 tarihleri arasında Köln şehrindeki Interzum fuarındaki 700 metrekarelik standında yeni ürünler ve tasarım trendleriyle uluslararası ziyaretçilerin önünde boy gösterdi. Yüzey uzmanı şirket, özellikle büyük desen tekrarı olan, dijital baskılı taş dekorları ve modüler yer döşemesi sistemleri için yenilikçi zemin kaplamalarıyla ilgi topladı ve böylece ziyaretçilerinin dikkatlerini üzerine çekti.


Schattdecor, fuardaki dört trend alanında “MULTIDIMENSIONAL LIFESTYLES” sloganı altında en yeni tasarım trendlerini tanıttı: Community Zone, Ageless Living, Smart Home ve Micro Housing. Interzum ziyaretçileri bu bağlamda Schattdecor tasarımcıları tarafından rehberlik edilen turlara katılıp, en yeni dekor trendlerinden ilham alma olanağı buldular. Üstelik bu trendlerin hepsi, yarının dekorasyon trendlerini tanımlayan, ürün geliştirme uzmanlarına ve tasarımcılara, tasarım, malzeme ve renkler hakkında değerli bilgilerle rehberlik eden bir trend kitabı altında toplandı.

Bu trend alanlarına, beş metreye varan büyük desen tekrarıyla, dijital baskının potansiyelini etkileyici bir şekilde gözler önüne seren, taş dekorlar şeklinde pek çok dijital baskı, örnek olarak entegre edilmişti. Burada dijital baskı, tifdruk dekorlarını mükemmel şekilde tamamlayan bir öğe olarak sunuldu. Fuarda öne çıkan gözde dekorlar arasında “Kitami”, “Catania Eiche”, “Jackson Hickory”, “Wasabi” ve “Barcelona” sayılır.

Roland-Auer

Standın zemini de dikkatleri üzerine çekti: Schattdecor’un yeni ürünü olan, PVC içermeyen özellikleriyle göz dolduran Proflex 3D, bu fuarda ilk kez görkemli bir şekilde tanıtıldı. Proflex’in temelini, önce baskı yapılan ve sonra termoplastik kullanım tabakasıyla donatılan, zararlı madde içermeyen PP folyo oluşturuyor. Sonuç olarak, dış etkenlere karşı çok dayanıklı ve uzun ömürlü, esnek, elastik bir yüzey elde ediliyor. 3D yüzeyin doğal dokunuş ve görünüm özelliklerine sahip. Ayağa sıcak geliyor, bakımı kolay ve dolayısıyla ekolojik bilince sahip tüm tüketiciler için ideal bir çözüm oluşturuyor. Ayrıca senkron dekorların yanısıra, formika görünümü ve parmak izi tutmama gibi özel nitelikler taşıyan Decolay Real, Smartfoil Evo ve Smartfoil Mat+ gibi pek çok yeni üründe tanıtıldı.

Schattdecor, yeni ürünlerin ve tasarım trendlerinin yanı sıra, başka inovasyonlar da tanıttı: Örneğin Schattdecor tarafından geliştirilen bir dekor tanıma uygulaması, şirketin dekorlarının taratılarak tanınmasını ve mobil cihazlar üzerinden dekora ait ayrıntılı bilgilerin edinilmesini sağlamaktadır. Bunun ötesinde internet sitesi de içerik olarak tamamen gözden geçirildi ve sitenin yapısı optimize edildi. Düzenlenen fuar partisi ise, Schattdecor Köln çıkarmasını tamamladı. Parti, “Güle Güle” sloganı altında görevinden ayrılan Yönetim Kurulu Başkanı Reiner Schulz’a atfedildi.

Schattdecor AG Yönetim Kurulu Başkanı Roland Auer, “bu fuarda kendimizi geliştirerek, artık bir yüzey uzmanına dönüştüğümüzü ilk kez bu kadar etkili olarak gösterdik. Fuarda ürün yeniliklerinden, tasarım trendlerinden ve inovasyonlardan oluşan bir havai fişek gösterisiyle ziyaretçilerimizin başını döndürdük. Çalışanlarımızın performanslarıyla gurur duyuyoruz ve yaptığımız işin takdir edildiğini görüyoruz. Fuar ziyaretçilerinin verdikleri kesinlikle olumlu geribildirimleri, portföyümüz üzerinde çalışmaya devam etmek için bir teşvik olarak görüyoruz. Geleceğe güvenle ve heyecanla bakıyoruz,” dedi.

Ürünler, dekorlar ve Schattdecor hakkında ayrıntılı bilgileri www.schattdecor.de adresinde bulabilirsiniz.

Schattdecor, Interzum 2017 fuarında 700 metrekarelik bir stantla boy gösterdi – tam bir başarı.

Interzum fuarındaki „Micro Housing“ trend alanı: Açık renkler, karaağaç gibi ince ve sade iğne yapraklı ahşap, modern meşe sükuneti mobilyalar ve parkedeki temaları belirliyorlar.


Interzum fuarındaki „Ageless Living“ trend alanı:   Yaşam alanı gelecekte, sadece tekil işlevlerin gölgesinde kalmayacak, aksine çok işlevli bir kullanım bulacak. Bu sayede yaşam alanları, bireysel yaşam evrelerine uyum sağlayacak.


Interzum fuarındaki „Community Zone” trend alanı: Sunulan yaşam tarzı trendi, klasik plan yerine nötr ve çok yönlü yaşam alanları ister.


Interzum fuarındaki „Smart Home” trend alanı: Bu iç dekorasyon net ve işlevseldir, pek göze batmayan birçok teknik özellikle zenginleştirilmiştir.


Schattdecor dekor tanıma uygulaması: Bu akıllı telefon uygulaması, gelecekte dekorların çabucak tanınmasını ve bir dekora ait ayrıntılı bilgilerin edinilmesini sağlayacak.

 

Interzum fuarında öne çıkan dekorlar

„Kitami” Dekoru

„Catania Eiche” Dekoru

 

„Jackson Hickory” Dekoru

 


         

„Wasabi” Dekoru

„Barcelona” Dekoru

 

Schattdecor Hakkında

“Tek kaynak, sınırsız çözümler” – Dekor Tifdruk baskıcıdan yüzey uzmanına.

Schattdecor 30 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada lider ahşap ve mobilya endüstrisine baskılı dekor kağıt, finish film ve melamin film sağlıyor. Thansau’da yerleşik olan bu aile şirketi, bu yoldan tüm dünyada yılda yaklaşık 2,3 milyar metrekare kağıt işliyor. Şirketler grubu, 2100’den fazla çalışanıyla geçtiğimiz yıl toplam 14 lokasyonda yaklaşık 650 Milyon Euro ciro elde etmeyi başardı; ayrıntılı bilgiler için: www.schattdecor.de