Türkiye’nin kapı markası Baydoor 38. kuruluş yılını çalışanları ile kutladı

Kalitesi ile mekânlara şıklık, tasarımsal çizgisi ile mimarlara ilham, oluşturduğu katma değer ile ekonomiye katkı sunan; Türkiye’nin önde gelen kapı, kapak, mutfak üreticisi Baydoor 38. kuruluş yılını coşku ile kutladı.

Özel anların ve ilklerin yaşandığı kutlama etkinliğinde yaşananları sizler için Orsiad Gazetemizin sayfalarına taşıdık. Hazırlıklarının özenle yapıldığı belli olan kutlama etkinliği Gaziantep’in seçkin otellerinden Kule Otel’de gerçekleştirildi.

     Çalışanların, yöneticilerin ve seçkin davetlilerin katıldığı programda Motif Group ve kapı sektöründe yıldızı parlayan Baydoor’un tarihçesi slayt olarak ekranlara yansıdı.  Motif Group’un kurucuları Mehmet Nuri Bay ve Şaban Bay’ın iş hayatına başladıkları ilk dükkândan günümüze uzanan 38 yıllık başarı hikâyesi Baydoor çalışanlarını gururlandırdı.

Şaban Bay: “Bu başarı hepimizin”

     Baydoor yönetim kurulu başkan yardımcısı ve aynı zamanda üretim biriminin sorumlusu Şaban Bay programda yaptığı konuşmada Baydoor’un çalışanları ile büyük bir aile olduğunu güçlerini çalışanlarından aldıklarını belirtti.

     Çalışanlara arkadaşlar diye seslenen Şaban Bay “Hepinize arkadaşlar diyorum, çünkü biz arkadaşça bir ortamda çalışıyoruz. Baydoor’un gösterdiği bu başarıda hepinizin payı vardır” dedi.

Mehmet Nuri Bay “Baydoor bir dünya markası”

     Yönetim kurulu başkanı Mehmet Nuri Bay, Baydoor’un 38. yıl kutlama programında yaptığı konuşmada emekleri ile Baydoor’un dünya markası olmasına katkı sağlayan ve büyük emek sarf eden çalışanlarına teşekkür etti.

     Mehmet Nuri Bay; dünya ve Türkiye’de 500’ü aşkın bayi ve satış noktası ile Gaziantep’in Dünya’ya açılan markası olan Baydoor’un başarısında emekçilerin payının büyük olduğunu belirtti.

     Baydoor Yönetim Kurulu Başkanı Bay; “Her gittiğimiz yerde bir kapımız var diyoruz. Baydoor’un başarısında çalışanlarımızın emeği büyük. Baydoor’u dünya markası yapmak için var gücümüz ile çalışacağız. ” Dedi. 

 

Babalar bayrağı oğullarına teslim etti

     Programın en ilginç anlarından biri de baba-oğul arasında gerçekleşen bayrak devir teslim töreni oldu. Baydoor markası altında çalışıp emekli olan emektar babalar sembolik olarak Baydoor bayrağını Baydoor’da çalışmaya devam eden oğullarına teslim etti.

     Baydoor’da babalarından sonra çalışmaya başlayan çocukları Baydoor bayrağını teslim aldıktan sonra babalarına günün anısına bir hediye takdim etti.

Emekliler unutulmadı

     Çalışanlarına değer veren Baydoor emektarlarını da unutmadı. Baydoor’da çalışmış emekli olmuş ustalara hediyeler ve teşekkür belgesi verildi.

 

Tüm çalışanlara teşekür belgesi

     Çalışanları ve yöneticileri ile büyük bir aile olan Baydoor’un 38.yıl anısını ölümsüzleştirmek için tüm çalışanlarına teşekkür belgesi verildi.

 

Özel lezzetler ikram edildi

     Gastronomi şehri Gaziantep’in lezzetleri masalara da yansıdı.

     Çiğ köfteden, sigara böreğine kuzu tandırdan şehrin en güzel lezzeti havuç dilimine kadar masalarda lezzet şöleni vardı.

Hediyeler mutlu etti

     38. yıl anısına programa katılanlar arasında yapılan çekiliş ile çalışanlara hediyeler takdim edildi.       

     Cüzdan, saç kurutma makinası, tıraş makinası, tost makinası, fırın, narenciye sıkacağı, ayna, makyaj masası Baydoor özel tasarım saati gibi çok sayıda hediyeleri kazananlar programın şanslıları arasındaydı.

 

Ünlü sanatçı Faruk Lök ile eğlence zirveye çıktı

     Aynı zamanda çalışanlar için dayanışma ve motivasyon etkinliği olan programda çalışanlar halaylar, oyunlar ve Gaziantep’e özgü çektikleri yahlarla eğlendi.

     Yemeklerini Gaziantep Haşıl Grubu’nun birbirinden özel olarak seslendirdiği Türk Sanat Müziği eserleri ile yiyen çalışanlar, Gaziantep’in ünlü sanatçısı Faruk LÖK ’ün birbirinden güzel ve özel eserleri ile büyük coşku yaşadı.

     Özelikle Gaziantep yöresine özgü halayda, yönetim kurulu başkanı Mehmet Nuri Bay, yönetim kurulu başkan yardımcısı Şaban BAY ve yöneyim kurulu üyeleri, Burak Bay, Mustafa Bay, Bahadır Bay, Yeşim Çakın çalışanları ile el ele birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 

Baydoor dünya markası

      “Hayata açılır” sloganı ile Gaziantep’ten Türkiye’nin her yerine ürün gönderen, Ortadoğu, Avrupa, Amerika başta olmak üzere dünyaya kapı ve kapak sistemleri ihraç eden Baydoor’un 38. Yılı çalışanları ile kaynaşması, 38 yıllık mazisini hatırlaması,  ileriye dönük hedefleri açısından ilham vericiydi.

 Haber metni hazırlayan: Hasan Mahir