Türkiye’nin Önde Gelen Levha Üreticisi STARWOOD, Dieffenbacher’den Yonga Levha Tesisi Sipariş Etti

Yeni üretim tesisi, 2019 yazında Starwood’un Bursa İnegöl’deki merkezinde faaliyete başlayacak

Yonga levha üretiminde Türkiye’nin lider üreticilerinden Starwood Orman Ürünleri Sanayi A.Ş., Bursa İnegöl’deki genel merkezinde kurulmak üzere Dieffenbacher şirketinden yıllık 460.000 m3 kapasiteli yonga levha üretim hattı tesisi sipariş etti. Yeni tesisin 2019 yazında faaliyete geçmesi planlanıyor.

Uluslararası sanayi üretim devi Dieffenbacher’ın Eppingen’deki genel merkezinde gerçekleşen sözleşme imza töreninde Starwood Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yıldız şöyle konuştu: “Dieffenbacher’den bir tesis sipariş etme kararını vermemizdeki en önemli neden, fabrika ziyaretleri sırasında bize tanıtılan dünyanın en ileri yonga levha şekillendirme ve presleme teknolojisiydi.” Starwood yeni üretim hattı tesisini ağırlıklı olarak, 6–8 mm kalınlığındaki ince levhaları üretmek için kullanacak.

Ek silindir ekranlı optimize edilmiş şekillendiricileri ve verimli sürekli baskı sistemleri için bir CPS + içeren 4 kafalı şekillendirme istasyonu ile yeni tesis Starwood’un İnegöl’deki merkezini, en yeni ve en son teknoloji ürünü üretimin de merkezi yapacak.

Tesiste ayrıca, tutkal hazırlama ve dozlama, pres egzoz sistemi ve tesisin tüm otomasyonu, kontrol ve kalite kontrol sistemleri içeren bir tutkallama sistemi yer alıyor. Starwood buna ek olarak, tamamı mevcut altyapıya entegre edilecek olan işlenmemiş levha taşıma sistemi, otomatik levha depolama sistemi ve zımparalama hattının da siparişini verdi.