Välinge teknolojisi ile anlaşan Welspun yeni zemin ürünlerine imza atacak

Hintli firma Welspun, Liteback® çekirdek teknolojisinin yanı sıra 5G®, 5G-i ™ ve 2G ™ kilit teknolojilerinin kullanımı için Välinge Innovation ile lisans anlaşması imzaladı. Teknoloji uygulaması, son teknoloji ürünü kilitleme sistemleri ile yüksek kaliteli hafif SPC zemin kaplamaları üretimi sağlayacak.

Hindistan merkezli Welspun şirketi bir yıl önce, halı sektörüne ait mevcut ev tekstili ürünleri portföyüne zemin döşeme çözümleri ekleyerek yeni bir büyüme başlattığını duyurdu. Welspun Group’un en genç çocuğu olarak ifade edilen Welspun Flooring zemin bölümü, bu Temmuz ayında dört planlı entegre SPC karo üretim tesisinin ilkini kuracak. Welspun, 10 milyon metrekare ile başlayan ve art arda artan bir hacim için planlar yapıyor. Ürünler yerel olarak satılacak ve ihraç edilecek. Welspun Flooring, Välinge kilitleme sistemleri 2G ™ ve 5G® kullanarak SPC döşeme üretecek ve böylece döşeme ürünlerinin hızlı ve kolay bir şekilde kurulmasını sağlayacak. Welspun, tıklama döşeme teknolojisini piyasaya sürmenin yanı sıra, Valinge’nin patentli Liteback® çekirdek teknolojisi ile % 20 daha hafif bir ürün sunmak için bir sonraki adımı da planlıyor.

Liteback, üretim sırasında hammadde tüketimini azaltmak ve taşımayı daha verimli hale getirmek için fırsatlar yaratan LVT, SPC ve EPC / WPC gibi paneller için temel bir teknolojidir. Bir oluk açma ünitesi kullanılarak, oluklar döşeme tahtasının arka tarafına frezelenir. İşlemde çıkarılan malzeme üretim işlemine geri dönüştürülür, böylece malzeme tüketimi % 20’ye kadar düşer.

 

Welspun Flooring’in başkanı ve CEO’su Mukesh Savlani konuyla ilgili şunları söyledi: “Tıklama döşeme kurulumu daha kolaydır, daha az zaman alır ve geleneksel döşeme işlemleriyle ilgili güçlükleri yaşamazsınız. Sorunsuzdur ve derzleme gerekli değildir. Ürünün hem ticari hem de konut binalarında uygulamaları var ve kiracılar başka bir yere taşınırken bile zemin ürünlerini beraberlerinde götürebilirler.”

Välinge Innovation Satış ve Pazarlama Direktörü Ulf Molén ise şu açıklamayı yaptı: “Välinge, Welspun Flooring’i yeni bir lisans sahibi olarak kabul etmekten büyük mutluluk duyuyor ve Welspun’un yeni hafif teknolojimiz olan Liteback®’i yakında piyasaya süreceği zamanı da bekliyoruz.”

Welspun firması, Välinge teknolojisine sahip ilk ürün yelpazesini 2019’un üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlanıyor.