Välinge’den size özel teknik uzmanlık

Her lisans sahibinin üretimden ve materyale farklılık gösterdiğini belirten Välinge, Viken ve Şangay’daki ofislerindeki çalışanlarıyla lisanslı müşterilerinin üstün bir zemin döşemesi üretmeleri amacıyla en iyi teknik desteğe sahip olmalarını sağlamak için var gücüyle çalışıyor. Firmanın teknik uzmanları sayesinde Välinge, zeminlerin pazara sunma süresini kısaltabilir, kurulum ve performansını iyileştirebilir.

Välinge’de Profil Oluşturma ve Prototiplerden Sorumlu Müdür olan Fredrik Söderberg konuyla ilgili şöyle konuşuyor: “Kilit sistemleri profillerini her zaman lisanslı müşterilerimizin materyalleri üzerinde profil daha başlamadan önce test etmek istiyoruz. Malzemeyi lisans sahibinden aldıktan sonra, bir profilleme testi yaparız ve yükseklik ayarlamaları, profil uzunluğu, dil konumlandırma ve teknik performansı en üst düzeye çıkarmak için alet ayarı gibi ilgili ve gerekli tüm ayarlamaları yaparız.”

Neredeyse her profil bir dereceye kadar özelleştirilmiştir, bu nedenle firmanın optimize edilmiş profil çizimleri takip etmesi son derece önemlidir.

Välinge’nin kilitleme geliştirme grubu firmanın laboratuvarı ile yakın çalışıyor. Laboratuvar sürekli kalite kontrol yapıyor ve test değerlerini rapor ediyor. 2018 yılında Välinge laboratuvarında 500’ün üzerinde performans testi tamamlandığı belirtiliyor.

Kilitleme Geliştirme Müdürü Roger Ylikangas çalışmalarını şöyle özetliyor: “Lisanslı müşterilerimizi kendi başlarına bırakmıyoruz ve teknik uzmanlığımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca lisanslara araç kurulum düzenini ve araç üreticileriyle görüşmelerine katkısı olan farklı pozisyonlar sağlıyoruz. Belgelerin gözden geçirilmesi durumunda, lisans sahibi, gereksiz zaman ve paraya kaybı yaşamadan başarılı bir şekilde üretime başlayabilir. Müşteri projelerine ek olarak, sürekli olarak yeni icatlar ve mevcut teknolojiler üzerinde iyileştirmeler üzerinde de çalışıyoruz. Organizasyon boyunca üretilen yeni fikirler, çizimlerimiz ve prototiplerimizle hayata geçiyor. Bu testlerle elde edilen sonuçlara dayanarak ve buluşun pazar potansiyeli değerlendirilerek patent departmanına teslim edilir. Välinge’nin bir müşterisi olarak, en son teknolojiyi elde edeceğinize her zaman emin olabilirsiniz.”