VEZİRKÖPRÜ KALİTESİNİ TESCİLLEDİ !! KalDer’DEN VEZİRKÖPRÜYE’’ İYİ NİYET’’ BELGESİ

Turanlar Group kuruluşlarından biri olan Vezirköprü Orman Ürünleri mükemmelliğin temel kavramlarını benimseyerek  KalDer tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne dâhil oldu.  Daha kaliteli üretim ve hizmet anlayışı ile üretim yapan Vezirköprü Orman Ürünleri,  bu tür çalışmaların bir gelişim aracı olarak kabul ediyor. EFQM Mükemmellik Modeli, Vezirköprü’nün vizyonunu en üst seviyelere taşıyor.

Yatırım ve Ar-Ge faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk ve kurumsal kültürü geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdüren, Vezirköprü Orman Ürünleri, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne (UKH) dahil oldu.

Ulusal kalite bilincinin yaratılması, geliştirilmesi ve toplam kalite yönetiminin mükemmellik modeli uygulamalarının ilk adımı olarak görülen Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi, Tüyap’ta düzenlenen bir törenle ilan edildi. Bildirgenin imzaları; Turanlar Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Vezirköprü Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Turan ve KalDer Yönetim Kurulu Üyesi Murat Başyazıcıoğlu tarafından atıldı.

İmza töreninde konuşan Murat Turan, sektörde birçok ilke imza attıklarını ve Turanlar Group’un hizmet kalitesini belgelemek amacıyla Ulusal Kalite Hareketi sürecine katıldıklarını ifade etti.

 “ÜRÜNDE VE HİZMETTE KALİTE BİZİM ÖNCELİĞİMİZ”

Şirket olarak kalite yolculuğunda şimdiye kadar önemli adımlar attıklarını dile getiren Turan, “Kalite yolculuğumuz doğrultusunda ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemini oluşturarak bu süreçleri sertifikalandırdık. Tüm bu belgelere ek olarak FSC Orman Konseyi Yönetimi, Helal Belgesi, KOSHER Belgesi de içinde olduğumuz kurum ve kuruluşlar ve belgelerdir.

Aynı zamanda şeffaf bir yönetim anlayışı ile şirketimizin belirlediği hedeflere ulaşması için iç ve dış paydaşlarımızın memnuniyet düzeylerini ölçüyoruz. Elde ettiğimiz veriler doğrultusunda şirketimizin daha iyiye ve ileriye ulaşması adına gereken aksiyonları alıyoruz” dedi.

KalDer ile önemli bir iş birliğine imza attıklarını dile getiren Turan, bu sürecin başka şirketlere de örnek teşkil edeceğini belirtti.

KalDer Yönetim Kurulu Üyesi Murat Başyazıcıoğlu ise yaptığı konuşmada Ulusal Kalite Hareketi’ne olan ilginin her geçen gün arttığını söyledi. UKH’a katılan kurum ve kuruluş sayısının 665’e ulaştığını ifade eden Murat Başyazıcıoğlu, “Amacımız ülkemizin sürdürülebilir yüksek rekabet gücüne erişebilmesi için ‘Mükemmellik’ yaklaşımının toplumun her kesiminde yaygınlık kazanmasını sağlamak” dedi.

http://www.peliparke.com/