Withco Coworking Space, XL Mimarlık+Mühendislik Tasarımıyla Genişliyor…

 Mimar Arda Işık liderliğindeki XL Mimarlık + Mühendislik imzasını taşıyan, İzmir’dekiWithco Paylaşımlı Ofis Alanı, ödüllü binasını büyütüyor. Tasarımı yine XL Mimarlık+Mühendislik tarafından yapılan Withco Coworking Space ek binası, İzmir Körfezi ve liman manzaralı ofisleri ve paylaşımlı alanlarıyla üyeleri için yeni deneyimler sunmaya hazırlanıyor.

Birbirinden farklı ölçek ve fonksiyonlarda ödüllü mimari ve iç mimari projelere imza atan Mimar Arda Işıkliderliğindeki XL Mimarlık + Mühendislik,İzmir’deki ödüllü paylaşımlı ofis alanı Withco Coworking Space’in ek binasını da tasarlıyor.

2019 yılının sonunda faaliyete geçen ve bünyesinde 80 müstakil ofis, 25 masa ünitesi, 98 kişilik amfi, toplantı odaları, YouTube stüdyosu, kafe, sağlıklı yaşam restoranı ve ortak alanlar bulunduran Withco Coworking Space’in 1750 m² inşaat alanına sahip genişleme alanında 56 müstakil ofis ile toplantı odaları, paylaşımlı çalışma alanları ve dinlenme bölümleri olacak.

Tasarımı XL Mimarlık+Mühendisliktarafından yapılmış olanWithco Coworking Space’inek binasında İzmir Körfezi ve Liman manzaralı ofisler ile paylaşımlı alanlar Withco üyeleri için yeni deneyimler sunacak.

Temel tasarım araçları “hayal etmek” ve “ilham vermek” olan Mimar Arda Işık liderliğindekiXL Mimarlık + Mühendislik,Withco Coworking Space’itasarlarken oluşturduğu mekansal ve kurgusal karakteriyle öncü olacak paylaşımlı ofis ve ortak çalışma alanı yaratma fikrini ek binada da sürdürüyor. Cephe ve iç mekanı ile Withco ana bina kurgusuna uygun tasarlanan ek binanın 2023 yılı yaz başında hizmete açılması planlanıyor.

Künye:

Proje Adı: WITHCO Paylaşımlı Ofis ve Ortak Çalışma Alanı Ek Yapı

Project Yeri:İzmir/Türkiye

Project Ofisi:XL Mimarlık + Mühendislik

Tasarım Ekibi:Arda Işık, Tayfun Torunoğlu, Dicle Binbir

İşveren:Övünç Emre

Ana Yüklenici:Varem Yapı

Proje Yılı: 2023

İnşaat Alanı:1750 m²

XL Mimarlık+Mühendislik Hakkında:

2004 yılında İzmir, Türkiye’de Yüksek Mimar Arda Işık tarafından, var olduğumuz ve ürettiğimiz çevrenin mimarlık yoluyla değiştirilebileceğine dair inançla kurulan XL Mimarlık+Mühendislik, yetenekli, deneyimli ve çalışkan tasarımcıların oluşturduğu mimarlık ve mühendislik ofisidir.

Kendine özgü tasarım stratejisi ve söylemiyle ayrımlaşan XL Mimarlık+Mühendislik mimari projelendirme için stratejik planlama, tasarım odaklı düşünme ve sanat yoluyla bütünsel bir yaklaşım önermektedir.

XL Mimarlık+Mühendislik; yurt içinde ve yurt dışında okul kampüsü, spor yapısı, ofis binası, konut, lojman, alışveriş merkezi, kent meydanı, müze, genel merkez gibi farklı tipolojilerdeki pek çok yapının proje müellifidir.