WOFX HİNDİSTAN FUAR RAPORU

Endüstri, mobilya + tasarım endüstrisine adanmış uzun zamandır beklenen profesyonel bir B2B uluslararası ticaret platformu olarak WOFX – World Furniture Expo’yu memnuniyetle karşılıyor – hem katılımcılardan hem de alıcılardan büyük bir yanıt alıyor.
• 13 uluslararası ülkeden ve 19 Hindistan Eyaletinden 9862 ziyaretçi 17-19 Kasım 2022 tarihleri arasında WOFX’i ziyaret etti.
• WOFX’e 145’ten fazla marka ve üretici katıldı
• WOFX’teki ziyaretçilerin %90’ı doğrudan mobilya, dekor ve aydınlatma sektörüyle bağlantılı sektör profesyonelleriydi.
Hindistan’ın dünyanın en hızlı büyüyen mobilya pazarı ve dünyanın 4. en büyük mobilya tüketicisi olarak ortaya çıkmasıyla birlikte, WOFX, Hindistan’dan veya yurtdışından tüm endüstrinin birleşip iş yapabileceği, işbirliği yapabileceği, değiş tokuş yapabileceği bir endüstri platformu olarak konumlandırılmıştır. bilgi ve tasarım fikirleri.
Yurt dışından gelen ziyaretçiler, sergilenen katılımcılardan ve ürün gamından memnun kaldılar. BAE merkezli Samman Group CEO’su Mohmed Firas Al-Samman, “Son iki günde bu fuarda 12 saatin üzerinde zaman geçirdik ve bu fuarın bizim için çok faydalı olduğunu söylemeliyim. Bizimle mobilya alanında iş yapacak ortaklar arıyoruz ve bu fuar yeni tedarikçilerle tanışmamız için mükemmel.”
Ünlü iken Ar. Prem Nath & Associates, Mumbai CEO’su Prem Nath, “WOFX 22, en kaliteli mobilya ve ilgili ürünlerden bazılarını sergileyen Hintli ve yabancı üreticilerin iyi bir katılımını sağladı” dedi.
Katılımcılar, WOFX’teki güçlü B2B varlığından da çok memnun kaldılar. HTL Marketing Pte. Ülke Başkanı Varun Kant. Ltd., (Singapur) şunları söyledi: “HTL, Hindistan’a ilk kez katılıyor. WOFX, bizi burada ziyaret eden tüm profesyonellere HTL’nin ne hakkında olduğunu göstermek için bize çok iyi bir fırsat sağladı. Bizi ziyaret eden profesyoneller, HTL’nin Hindistan’a getirdiği ürünler, tasarımlar ve kaliteden çok memnun kaldılar. Bu ilk yılda aldığımız yanıtın kendisi çok iyi olduğu için WOFX ile uzun vadeli bir ortak olmak istiyoruz.”
Benzer şekilde, White House Furniture Pvt. Ltd., “Beyaz Saray Mobilya ilk kez bir fuara katılıyor ve katılmamızın tek sebebi bunun mobilya sektörüne ayrılmış tek fuar olması. Mobilya sektörünü bir araya getiren bir platform arıyorduk ve WOFX mobilya sektörü için tek platform. Yanıt harika ve bizimle iş tartışan tüm B2B ziyaretçileri ve iç mimarlarla çok iyi gidiyoruz. Gelecek yıl kesinlikle daha geniş bir alanla geri döneceğiz.”
Mobilya İmalatçıları ve Tüccarları Refah Derneği’nin (FuMMA) Kurucu Ortağı ve Patronu M. M. Mustafa, “Ben ve Kerala’dan yaklaşık 40 FUMMA üyesi WOFX fuarını ziyaret ettik. Fuarı etkileyici ve çok iyi organize edilmiş bulduk. İyi bir deneyimdi.”
WOFX artık gerçekten organize bir mobilya ve ev dekorasyonu endüstrisi yaratmaya yönelik güçlü yerel ve küresel ortaklıklar kurmak isteyenler için bir etkinlik olarak kabul ediliyor.
Fuar süresince düzenlenen eş zamanlı etkinliklerde Mimarlar, İç Mimarlar, Mobilya ve Donanım üreticileri, danışmanlar vb. gibi çok sayıda sektör profesyoneli tam gün süren seminerlere katılarak katılımcılar arasında çok sayıda doğrudan B2B toplantılar için bir platform oluşturdu. ve profesyonel alıcılar.
Hem katılımcılardan hem de ziyaretçilerden gelen cesaret verici geri bildirimler, 2023’te daha fazla kategorinin dahil edildiği ve Hintli ve uluslararası markaların katılımıyla daha büyük bir edisyona işaret ediyor.
WOFX MSME Bakanlığı ve Uttar Pradesh İhracatı Teşvik Konseyi (UPEPC), Hindistan Perakendeciler Birliği (RAI), Hindistan İnşaatçılar Derneği (BAI), Hint İç Mimarlar Enstitüsü (IIID) dahil olmak üzere diğer önemli endüstri ticaret organları tarafından desteklenmektedir. , Hindistan Otel ve Restoran Derneği Federasyonu (FHRAI), Batı Hindistan Otel ve Restoran Derneği (HRAWI), Hindistan Satın Alma Profesyonelleri Forumu (PPFI), Hindistan Tasarımcılar Birliği (ADI), Mimarlar, Mühendisler ve Haritacılar Derneği (AESA) ), Jodhpur El Sanatları İhracatçıları Federasyonu (JHEF), Moradabad El Sanatları İhracatçıları Birliği (MHEA), Mobilya Üreticileri ve Tüccarları Refah Derneği (FUMMA), Hindistan İş Grubu (IBG), Hindistan Ticaret ve Sanayi Odası (IICCI), Hindistan Sanskriti Konfederasyonu Girişimciler (CIE).