Yeni konut finansman modeliyle ev alacaklara, avantajlı Kredi Hayat Sigortası

Konut sahibi olmak isteyenler, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ortak çalışmasıyla başlatılan “Yeni Konut Finansman Modeliyle Yeni Evim” kampanyasına yoğun ilgi gösteriyor. Yüzde 10 peşinat ödeyerek finansman desteğinden yararlananlar, konut bedelinin kalanını %0,69’dan başlayan faiz oranları ve 15 yıla varan vadeler ile ödeyebiliyor. Viennalife Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin dijital platformu olayinkolayi.com, Yeni Evim Kampanyasına katılanlara, kredilerini güvence altına alan Kredi Hayat Sigortasını rekabetçi fiyatlarla sunuyor. Üstelik sadece yeni kredi başvurusu yapanlar değil, daha önceden kredi almış olanlar da bu avantajdan yararlanabiliyor.

Türkiye’nin 81 ilinde, ilk kez ev sahibi olmak isteyen orta gelirli vatandaşlar için konut ve finans sektörünü bir araya getiren Yeni Evim Kampanyası ile ilk evini alacaklara, piyasa koşullarına göre çok daha uygun vade seçenekleri, ilk 3 yıl devlet katkısıyla ödeme kolaylığı ve hane halkı geliriyle uyumlu ödeme imkanları sağlanıyor. “Kampanyadan yararlanmak üzere kredi kullananlar hem kendilerini, hem de aile bireylerini güvence altına almak için Kredi Hayat Sigortası da yaptırıyor.” diyen Viennalife Emeklilik ve Hayat A.Ş. Alternatif Dağıtım Kanalları Direktörü Murat Akçay, bu noktada bankaların genelde Kredi Hayat Sigortasını yapmadığını, kredi tutarının bu amaçla hazırlanan özel sigorta ile teminat altına alınmasının önemini vurguladı. Yeni Evim Kampanyası’na katılıp kredi kullananların mutlaka Kredi Hayat Sigortalarını almak için olayinkolayi.com platformunu incelemelerini öneren Akçay, “Olayınkolayı’ndan Kredi Hayat Sigortalarını satın alanlar, neredeyse %40’lara varan avantajlı fiyatlar ile kredi masraflarından önemli ölçüde tasarruf etmiş oluyor.” dedi.

2018’den bu yana on binlerce ziyaretçisine destek olan Olayinkolayi.com, Kredi Hayat Sigortası konusunda sadece kullanıcıların bütçesini rahatlatmakla kalmıyor, aynı zamanda sunduğu ücretsiz asistanlık hizmetiyle de tüketicilerin kredi yolculuğunda birçok sorusuna yanıt vererek, doğru ve hızlı çözümler sunuyor.

Yeni Evim Kampanyasına katılarak kredi kullanmış olan ya da tüketici kredisi veya taşıt kredisi kullananlar, olayinkolayi.com platformunu kullanarak hızlı ve pratik şekilde Kredi Hayat Sigortalarını yaptırabiliyor. Ayrıca, hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında 0850 222 3466 numaralı Çağrı Merkezi numarası veya Whatsapp hattı üzerinden anlık yanıt sistemiyle tüm sorularına da en kolay yoldan cevap alabiliyor.