Yıldız Entegre’den mimar ve tasarımcılara destek, EDIDA Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye’nin önde gelen mimar ve mobilya tasarımcılarına ilham kaynağı olacak koleksiyonlar hazırlayan Yıldız Entegre, uluslararası tasarım yarışması EDIDA’ya destek verdi.

Orman ürünleri sektöründe önde gelen üreticilerden biri olan Yıldız Entegre, dünyanın en çok okunan dekorasyon dergisi Elle Decoration’ın organize ettiği uluslararası tasarım yarışması EDIDA’nın destekçileri arasında yer aldı.

Tasarım, estetik ve kaliteyi buluşturan koleksiyonlarıyla Türkiye’nin önde gelen mimar ve mobilya tasarımcılarına ilham kaynağı olan Yıldız Entegre’nin de destekçileri arasında yer aldığı organizasyonda, 15 kategoride dağıtılan ödüller ELLE DECORATION dergisinin editörlerinin yaptıkları değerlendirme sonucunda sahibini buldu.

Tasarımcı ve markaların 2022 yılına dair çalışmalarının ödüllendirildiği gecede “Yılın En İyi Genç Tasarımcısı” ödülüne layık görülen herm.haus’tan Melek Yurdum ve Mete Erdoğdu ödüllerini, Yıldız Entegre Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Vekili Melike Alkan’ın elinden aldı. Alkan ödülü sahipleriyle buluştururken yaptığı konuşmada; “Yenilikçi tasarım fikirlerini her zaman destekliyoruz ve bu kapsamda genç tasarımcıların yanında olmaya devam edeceğiz,” dedi.

EDIDA 2023 TASARIM ÖDÜLLERİNİ KİM KAZANDI?

YILIN TASARIMCISI: Nazar Şigaher

YILIN GENÇ TASARIMCISI: Hermhaus / Melek Yurdum & Mete Erdoğdu

YILIN İÇ MİMARI: Autoban / Seyhan Özdemir & Sefer Çağlar

BANYO KATEGORİ BİRİNCİSİ: Roca / Benedito Design Studio & NOA Intelligent Design ‘Ona Koleksiyonu’

YATAK ODASI KATEGORİ BİRİNCİSİ: Enza Home Tasarım Ekibi  ‘Riga Yatak Odası’

KUMAŞ KATEGORİ BİRİNCİSİ: Mur by Ayça / Ayça Kılıçoğlu ‘Fudgy’

ZEMİN KAPLAMA KATEGORİ BİRİNCİSİ: Vitra Tasarım Ekibi  ‘Resincrete’

MOBİLYA KATEGORİ BİRİNCİSİ: Enne / Elif Genç ‘Arcus kanepe’

MUTFAK KATEGORİ BİRİNCİSİ: Scavolini / Vuesse Design ‘Musa’

AYDINLATMA KATEGORİ BİRİNCİSİ: Enne / Umut Yamaç ‘Half Moon’

OTURMA ÜNİTESİ KATEGORİ BİRİNCİSİ: Esat Fişek ‘Qubo Chair’

MASA ÜSTÜ AKSESUAR KATEGORİ BİRİNCİSİ: Gorbon / Erdem Akan ‘Heritage Koleksiyonu’

DUVAR KAPLAMASI KATEGORİ BİRİNCİSİ: Laodikeia Marble / Hakan Helvacıoğlu

DIŞ MEKAN MOBİLYASI KATEGORİ BİRİNCİSİ: Yaaz / Studio Timtim ‘Bobo Outdoor Collection’

SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI: Ani Studio & Odd Bird ‘Modern Wall/Floor Tapestries’

Yıldız Entegre Hakkında

Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticaretiyle başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında gerçekleştirdiği kurumsallaşma hamlesiyle vizyonunu ileriye taşımaktadır. Yıldız Entegre, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Raporu’na göre Türkiye’nin en büyük 21. sanayi şirketi olurken, dünyada ise orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasında yer almaktadır.Yıldız Entegre Türkiye, MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha (MDF, sunta), kapak panel, lak panel, MDF kapı, kapı paneli, emprenyeli dekor kâğıdı ve tutkal üretimi gerçekleştirmektedir.