Yıldız Entegre’den mimar ve tasarımcılara ilham verecek yeni showroom: Yıldız Entegre Studio

Orman ürünleri sektöründe Türkiye’nin ve dünyanın en büyük üreticilerden biri olan Yıldız Entegre, mimar ve tasarımcılar için özel bir deneyim alanı sunacak Yıldız Entegre Studio’nun açılış törenini gerçekleştirdi.

Yıldız Entegre’nin yeni açılan showroomu Yıldız Entegre Studio, mimarlar ve tasarımcıların güncel yenilikler ve ürünler hakkında bilgi sahibi olabilecekleri bir deneyim merkezi olarak hayata geçirildi. Yıldız Entegre Studio’da Yıldız Trend, VarioClic, TerraClick, Variodor markalarına ait ürün gruplarından en çok tercih edilen ürünlerin yanı sıra Yıldız Entegre Ar-Ge çalışmalarının sonucu olan yeni ve trend ürünler de sergilenecek.

Açılışta konuşan Yıldızlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Yıldız, “Sektöründe dünyanın en büyük 10 şirketi arasında yer alan Yıldız Entegre’nin başarısını ve büyümesini sürdürülebilir kılmak için üretim ve pazarlama odaklı yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Uzun soluklu Ar-Ge çalışmaları neticesinde ürettiğimiz yenilikçi ürünlerle sektör trendlerini belirliyoruz. Bu ürün portföyümüzü mimar ve tasarımcı dostlarımıza daha yakından tanıtmak amacıyla açtığımız Yıldız Entegre Studio’nun nice başarılı çalışmalar için ilham kaynağı olmasını diliyoruz” dedi.

Mimarlara özel çalışma ortamı

Yıldız Entegre Genel Müdür Yardımcısı Melike Alkan da yaşam alanlarına ahşabın estetiğini taşıyan bir ürün portföyü sunduklarını belirterek, “Yıldız Entegre Studio, sektörümüzün bugünü ve geleceğine yaptığımız çok değerli bir yatırım. Mimar ve tasarımcılara ilham kaynağı olmasını arzu ettiğimiz Yıldız Entegre Studio, yaratıcı düşüncelerin buluştuğu ve estetikle fonksiyonelliğin harmanlandığı özel bir mekan olacak. Bu özel mekanın, mimar ve tasarımcıların özgün vizyonlarını paylaşabilecekleri, yeni iş birlikleri oluşturabileceğimiz, mobilya ve tasarım dünyasına yön verecek fikirlerin filizleneceği bir platform olsun istiyoruz.” diye konuştu.

 

 

 

 

Yıldız Entegre Hakkında

Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticaretiyle başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında gerçekleştirdiği kurumsallaşma hamlesiyle vizyonunu ileriye taşımaktadır. Yıldız Entegre, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Raporu’na göre Türkiye’nin en büyük 32. sanayi şirketi olurken, dünyada ise orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasında yer almaktadır. Yıldız Entegre, MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha (MDF, sunta), kapak panel, lak panel, MDF kapı, kapı paneli, emprenyeli dekor kâğıdı ve tutkal üretimi gerçekleştirmektedir.