Yıldız Entegre’nin “Ustalar Yıldız ile Parlıyor”seminer dizisi Samsun’da başladı

Yıldız Entegre’nin geleneksel hale getireceği “Ustalar Yıldız ile Parlıyor” başlıklı eğitim seminerinin ilk ayağı Samsun’da yapıldı. 200’e yakın ustanın katıldığı eğitimde, parke ve kapı montajında dikkat edilmesi gereken püf noktaları, yeni teknolojiler ve ürünler hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Ustaların eğitiminin önemine değinen Yıldız Entegre Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Ormancı, “Son tüketici ile aramızdaki en büyük köprü olan ustalarımız, en önemli iş ortaklarımız arasında yer alıyor. Sizlerin işinizi daha iyi yapması, müşterilerinizle diyaloğunuzu en üst seviyeye taşıyacak bilgi ve beceriye sahip olmanız bizim için çok önemli. Samsun’da başlattığımız ‘Ustalar Yıldız ile Parlıyor’ seminerlerimiz bu anlamda çok büyük önem taşıyor” dedi.

 

Orman ürünleri alanında Türkiye’nin lider markası Yıldız Entegre’nin, kapı ve parke ustaları için düzenlediği seminer, 3 Mayıs’ta Samsun Sheraton Hotel’de 200’e yakın ustanın katılımı ve yoğun ilgisi eşliğinde gerçekleştirildi. Yıldız Entegre yöneticilerinin açılış konuşmalarıyla başlayan seminere katılan kapı ve parke ustalarına, teorik bilgiler yanı sıra laminat parke ve Variodor ürünlerinin özelliklerine ve kullanım detaylarına ilişkin püf noktalar uygulamalı olarak gösterildi. Geniş ürün yelpazesiyle kullanıcıya birçok seçenek sunan parke markası Varioclic’in zengin dekor seçeneklerinin de anlatıldığı eğitimde, parkede click sistemin geldiği noktalar ve inovatif çözümleri de uygulamacılarla paylaştı. Laminat parkede 5G teknolojisinin özellikleri ustalara uygulamalı olarak anlatıldı. Normal click sistemlere göre uygulamacıya iki kata kadar hız kazandıran montaj kolaylığı ve gerektiğinde de demontaj kolaylığı sağlayan 5G sisteminin avantajları hakkında deneyimli parke ustaları bilgilendirilerek tecrübelerinin tazelenmesi sağlandı.

 

18 FARKLI MODELE SAHİP VARİODOR KAPILAR DA TANITILDI

Eğitimin bir diğer başlığı ise Variodor markası ile üretilen monoblok içi dolu kapılar oldu. 18 farklı modelde camlı ve camsız olarak çeşitli renk ve dekor seçenekleri ile üretilen Variodor, sessiz kilit sistemi, darbelere karşı direnci, 38 desibele kadar ses yalıtımı gibi özellikleri sayesinde kullanıcılarıyla konforu buluşturuyor.

 

Yıldız Entegre, tüm kalite süreçlerinin iyileştirilmesinden başlayarak kapı ve parke uygulamasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalara kadar pek çok konuyu içeren uygulamalı eğitim ile nitelikli usta sayısını arttırmasına da katkı sağlıyor.

 

Yıldız Entegre’nin sektörün gelişiminde büyük bir sorumluluk üstlendiğini belirten Yıldız Entegre Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Ormancı, toplantı öncesi yaptığı konuşmada “Son tüketici ile aramızdaki en büyük köprü olan ustalarımız, en önemli iş ortaklarımız arasında yer alıyor. Sizlerin işinizi daha iyi yapması, müşterilerinizle diyaloğunuzu en üst seviyeye taşıyacak bilgi ve beceriye sahip olmanız bizim için çok önemli. Samsun’da başlattığımız ‘Ustalar Yıldız ile Parlıyor’ seminerlerimiz bu anlamda çok büyük önem taşıyor” dedi.

 

Ormancı, kapı ve parke uygulamalarında en önemli unsur olan uygulayıcının nitelikli olması konusunda,“Bu eğitimlerin yararlı olacağına inanıyoruz eğitimlerle çok sayıda uygulamacıya ulaşmayı hedefliyoruz. Eğitim seminerlerimizde kalite süreçlerinin iyileştirilmesinden kapı ve parke uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktalara kadar pek çok konuda ustalarımıza bilgiler veriyoruz. Bu eğitimler, teorik bilgiler olmayıp alanında uzman kişiler tarafından uygulamalı olarak tasarlandı. Eğitim süresi boyunca bir taraftan da alanda uygulamanın adım adım yapılması montaj sürecindeki tüm detayların uygulayıcı ustalar tarafından görülebilmesini sağlıyor. Ustalar, montaj sürecinin her aşamasına anlamadıkları ya da takıldıkları her noktada müdahale ederek uygulamanın detaylarını hem görsel olarak hem de teorik olarak kavrayabiliyor. Kapı ve parke ustalarının seminerlerimize gösterdiği ilgiden büyük mutluluk duyuyoruz; bu bizim doğru yolda olduğumuzun göstergesi. Önümüzdeki dönemde eğitim seminerlerimizi Türkiye’nin farklı şehirlerinde gerçekleştirecek şekilde genişletmeyi hedefliyoruz. Bu anlamda çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

Uygulama eğitimi, Variodor kurulum aşamaları ve Varioclic markalarının temel yapı ve fiziksel özelliklerini içerirken, döşeme öncesi hazırlık, döşeme süreci ve sonrası olabilecek olumsuzlukların kaynağı ve çözüm yolları detaylı olarak katılımcılara aktarıldı. Etkinlikte seminere katılan ustalara katılım sertifikaları takdim edildi.