Yıldız Entegre’ye Gümüş Effie Ödülü

Yıldız Entegre, reklam dünyasının en prestijli ödüllerinden Effie’de, Emlak/İnşaat/Yapı Malzemeleri kategorisinde ‘Gümüş’ ödülün sahibi oldu.

Yenilikçi ve trend ürünleriyle ahşabın sıcaklığını mekanlara taşıyan Yıldız Entegre, VarioClic markası için geçen yıl yayınladığı “Sizin Yeriniz VarioClic” reklam kampanyası ile, Effie’den ödülle döndü. Bir ana film ve üç kısa filmden oluşan kampanya, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide iş birliğiyle bu yıl 16’ncı kez düzenlediği yarışmada, Emlak/İnşaat/Yapı Malzemeleri kategorisinde ‘Gümüş’ ödülün sahibi oldu.

Fark yaratan iletişim

Yıldız Entegre Pazarlama Direktörü Bengü Metin, “Yıldız Entegre olarak, dünyada ve Türkiye’de önde gelen üreticilerden biri olduğumuz orman ürünleri sektöründe, büyümemizi sürdürülebilir kılmak için gerek üretim gerekse pazarlama odaklı yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yenilikçi ve trend ürünlerimizle sektörümüzün geleceğini şekillendiriyoruz. Nihai tüketiciyle olan iletişimimiz açısından da sektörde fark yarattık: “Sizin Yeriniz VarioClic” reklam kampanyamız ile hem marka bilinirliğimizi arttırdık hem de sahiplendiğimiz laminant parke kategorisinde “evlere sıkışan” parke algısını kırdık, kullanım alanlarını ve ürün çeşitliliğimizi öne çıkardık. Tüketicilerin bir parkeden beklentilerini ters köşe yaparak esprili bir dille anlattığımız VarioClic reklam kampanyamız izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Effie’den aldığımız Gümüş Ödül de başarımızı teyit etti. Amacımız, tüketici nezdinde ürünlerimizi dekorasyonun vazgeçilmez bir öğesi haline getirmek. Bunun için fark yaratan pazarlama çalışmalarımızla dikkat çekmeye devam edeceğiz.” dedi.

Günlük hayatta parke üzerinde karşılaşılan zorlayıcı durumları şaşırtıcı ve esprili bir dille anlatan reklam kampanyasında, VarioClic’in antibakteriyel, çizilmeye dayanıklı, kolay temizlenebilir, noktasal darbelere dirençli özellikleri vurgulandı. Aqua Special koleksiyonunun 72 saat suya dayanım özelliklerinin anlatıldığı reklam serisinde, çocuklara yönelik ilk parke olan Kids serisine de yer verildi.

Yapımcılığını Octopus’un üstlendiği kampanyanın yönetmenliğini ise Walky Talky yaptı.

Yıldız Entegre Hakkında

Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticaretiyle başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında gerçekleştirdiği kurumsallaşma hamlesiyle vizyonunu ileriye taşımaktadır. Yıldız Entegre, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Raporu’na göre Türkiye’nin en büyük 32. sanayi şirketi olurken, dünyada ise orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasında yer almaktadır. Yıldız Entegre, MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminant parke, boyalı levha (MDF, sunta), kapak panel, lak panel, MDF kapı, kapı paneli, emprenyeli dekor kâğıdı ve tutkal üretimi gerçekleştirmektedir.