AHŞAP KÜVETLERLE LÜKS YAŞAM KEYFİ

İç mekan tasarımında en son trend olan ahşap küvetler, banyonuzun merkezine getirilen güzel sanat eseri mobilyaların lüksünü sunuyor. Amerikalı tasarımcı Nathie Katzoff’un Washington’daki stüdyosunda tasarlanan modeller şirket tarafından dünyanın dört bir tarafına ihraç ediliyor.

Nathie Katzoff tarafından kurulan NK Woodworking & Design özellikle iç tasarımda uzmanlaşmış bir tasarım firması olarak muhteşem merdivenler, mobilyalar ve çok farklı mimari sanat eserleri yaratıyor. Firma, 2014, 2015, 2016 yıllarında, Kuzey Amerika’daki lider merdiven inşaatçılarının organizasyonu olan Merdiven Üreticileri Derneği (Stairway Manufacturers Association) yıllık merdiven tasarım yarışmasının üç yıl üstüste birincilik ödülünü kazanmış.

NK Woodworking & Design, güzel sanat eseri mobilyaları lüksünü ahşap küvetler şeklinde yaratıyor. Ahşap küvetlerin yapımında sürdürülebilir ve egzotik sertağaçları kullanıyorlar. Her biri kendine özgü küvetler, eşsiz dayanıklılık ve uzun ömür için özel bir temiz kompozit tabakayla tamamlanıyor.

Şirket müşterilerinden gelen tepkilerin çok olumlu yansımasıyla talepler günden güne artıyor. Kullanıcılar evlerine gelen misafirlerin NK Woodworking & Design’ın çalışmalarını gördüklerinde ilk tepkinin “Vay! İnanılmaz” şeklinde olduğunu söylüyorlar. Şirketin amacı da bu: İnsanları bir an için durdurup, güzelliği ve şeklinden dolayı hayranlık duygusu yaratan mimari Sanat Başyapıtları’na dikkatlerini çekmek. Şirket yetkilileri, mimari iç mekanlarda ve ev tasarımında ‘mümkün olan’ anlayışını ve tasarım kültürünü değiştirdiklerini belirtiyorlar.

Bir asır önce ustalık çok değerliydi. Usta ahşap işçileri evlerin merkezi olan merdivenleri yapmış, sanat eseri olan mobilyalar üretmişlerdir. Ahşabı şekillendirmek için zamana bağlı olarak doğramacılık teknikleri kullanılmıştır. Fakat zamanla toplum, merdivenlerin, Çin’den gelen ucuz stok parçalarından Lego oyuncakları gibi bir araya getirildiği ve mobilyaların kitlesel üretime yöneldiği bir kültür haline geldi.

İşte NKW’nin amacı da bunun tam tersini yapmak. Onlar gerçekten muhteşem bir iş yaratmak için bir araya gelen tutkulu ahşap işçileri ve ustalarından oluşan bir ekip olarak nesiller boyu sürecek fonksiyonel sanat eseri yaratmaya devam ediyorlar.