ANDRITZ, Starwood firmasına 2. MDF üretim hattını tedarik edecek

Uluslararası Teknoloji Grubu ANDRITZ, Starwood Orman Ürünleri San. A.S firmasından İnegöl’de MDF tesisi için lif üretim hattı siparişi aldı. Bu ANDRITZ’in bu müşterideki ikinci lif üretim hattı siparişidir. 2021 yılı sonunda çalışacak şekilde planlandı.

Komple lif üretim hattının tedarik kapsamı disk hacker, cips yıkama sistemi ve refiner sistemini içermektedir. Refiner sistemi 60 inç çaplı öğütücü içermektedir ve mümkün olan en düşük enerji sarfiyatı ile en iyi lif üretimini garantiler. Ham madde olarak, yüksek verimli cips yıkama sistemi ve refiner sistemi 32 ton/saat üretim kapasitesine sahiptir ve 80% nem içeren, 20 – 100% Çam ve 80 – 0 % Kayın işleyecektir. Ek olarak, ANDRITZ mevcut MDF üretim tesisi için ayrı bir cips yıkama tesisi daha teslim edecektir.

“2014 yılında biz zaten ANDRITZ ile İnegöl tesisimizde çalışmıştık ve işbirliğimiz olağanüstü idi, bu da tekrar ANDRITZ’i seçmemizin ana nedenidir. Bizi dikkatle dinlediler ve ne istediğimizi buldular ve biz onları dinledik ve üzerinde çalıştıkları en son teknolojik geliştirmeleri öğrendik. Bu sektör hakkındaki harika bir şey de, birbirimizden teknoloji avantajlarını sürekli öğrenmemizdir ve ANDRITZ en modern teknolojik çözümleri sunan her zaman öncü firmadır.” ekledi Hüseyin Yildiz, Starwood Başkan Vekili.

Starwood, Türkiye’de en büyük endüstriyel firmalardan bir tanesidir ve günde yaklaşık 2.000 m3MDF ve 3.000 m3yonga levha üretmektedir. Diğer iş kollarının yanı sıra, firma 1,5 – 8,0 mm kalınlıkları arasında ince MDF üretiminde uzmanlaşmıştır. Starwood, Türkiye’de ve Orta Doğu’da yerleşik diğer ülkelerde mobilya levhası tedarikçisi olarak başrolü almaktadır.

(Soldan Sağa): Mehmet YILDIZ, Başkan (Starwood), Hüseyin YILDIZ, Başkan Vekili (Starwood), Michael RUPP, Panel Levha Başkan Vekili(ANDRITZ), Cihan AYLA, Genel Müdür (HANEX)

ANDRITZ GROUP

Uluslararası Teknoloji Grubu ANDRITZ, yenilikçi tesisler, ekipman, sistemler ve servisler, kağıt hamuru ve kağıt endüstrisi, hidroelektrik sektörü, metal işleme ve şekillendirme endüstrisi, pompalar, belediye ve endüstriyel sektör için katı/sıvı ayrıştırma ve hayvan besleme ve biokütle peletleri için geniş bir portföy sunmaktadır. Global ürün ve hizmet portföyü, Metris markası altında sunulan, elektrik üretimi, geri dönüşüm, dokunmamış kumaş ve panel üretimi, otomasyon ve dijital çözümler için tesislerle tamamlanmıştır. Halka açık olan grup, bugün yaklaşık 27.800 çalışana ve 40’tan fazla ülkede 280’den fazla lokasyona sahiptir.

ANDRITZ PULP & PAPER

ANDRITZ Pulp & Paper, her türlü kağıt hamuru, kağıt, karton ve kağıt mendil üretimi için ekipman, sistem, komple tesis ve hizmetler sağlar. Teknolojiler ve hizmetler, ham maddelerin maksimum kullanıma, artan üretim verimliliğine ve sürdürülebilirliğe ve ayrıca genel işletme maliyetlerinin düşürülmesine odaklanır. Enerji üretimi için kazanlar, baca gazı temizleme tesisleri, dokunmamış kumaş ve panel (MDF) üretimi için tesisler ve çeşitli atık malzemeler için geri dönüşüm ve parçalama çözümleri de bu işin bir parçasını oluşturur.