BETA Kimya’dan yepyeni bir ürün daha: “APEL Kenar Bantlama Tutkalı-BK515”

35 yıllık tecrübesiyle Türkiye’de tutkal denince akla gelen ilk markalar arasında yer alan APEL, ağaç işleme makineleri ile gerçekleştirilen mobilya üretimlerinde kullanılan kenar bantlama tutkalı ürünlerine  bir yenisini daha ekledi. BETA Kimya’nın Ar-GE ekibi tarafından geliştirilen özel formülü ile rakiplerinden bir adım öne çıkan APEL Kenar Bantlama Tutkalı, kenar bantlama makinelerinin üretim sürecinde en sağlıklı ve verimli biçimde çalışmasından, mobilya panelleri ve ahşap levhalarında kullanılan kenar bantlarının yüksek tutunma gücü ile yapışmasına kadar pek çok faydayı tek bir üründe sunuyor.

 

BETA Kimya’nın yeni ürünü APEL BK515 Kenar Bantlama Tutkalı, kenar bantlama işlemlerinde kullanılan makinelerde üretimin kesintisiz ve en verimli şekilde gerçekleşmesi için özel olarak geliştirildi. Özellikle üstten beslemeli kenar bantlama makinelerindeki tutkal haznelerinde ve potalarında oluşabilecek tanecik halindeki tutkalın yumuşaması kaynaklı tıkanıklıkları engelleyen özel granül yapısı ile üretimde zamandan ve maliyetten tasarruf kazandıran APEL Kenar Bantlama Tutkalı, mükemmel yüzey ıslatma avantajıyla da kenar bantlarının ahşap yüzeylere homojen biçimde yapışmasını sağlıyor.

 

PVC, ABS, Masif, Kraft ve Laminat bantlar ile güvenle kullanılabilen APEL BK515 Kenar Bantlama Tutkalı, uygulama yapılan yüzeyde kuvvetli tutunma ve uzun ömürlü sonuçlar elde ediyor. Orta ve yüksek hızlı kenar bantlama makinelerinin tümünde kullanım fırsatı sunan APEL Kenar Bantlama Tutkalı, yüksek ısı dayanımı özelliğiyle de, mobilyaların aşırı sıcak ve güneş ışığına maruz kaldığı durumlarda dahi kenar bantlarının uzun yıllar boyunca yüzeylere tutunmasını sağlıyor ve bantlardaki açılmaları engelliyor.

 

EVA esaslı ve doğal reçine kokusuna sahip APEL Kenar Bantlama Tutkalı, özellikle potalı/hunili makinelerde ısı kaynaklı oluşan tanecik tıkanmalarını engellerken, makine haznesindeki yapıştırıcının sıcaklığa bağlı olarak zamanla karbonlaşma ya da yanmasının da önüne geçiyor.