Biesse Group Deloitte tarafından İtalya’daki “En İyi Yönetilen Şirketler” arasında seçildi

Biesse Group, 2019 yılında da Deloitte tarafından organizasyonel yetenek, strateji, performans ve sürdürülebilirlik konularında “En İyi Yönetilen Şirketler” arasında seçildi.

Biesse Group, üst üste ikinci yıl; girişimci tutkusu ve yönetim becerileri nedeniyle Deloitte tarafından İtalya’daki “En İyi Yönetilen Şirketler” arasında seçildi. “En İyi Yönetilen Şirketler” kategorisi, pazar lideri olarak öne çıkan bu şirketlerin müşterilerine verdikleri taahhütleri ve becerilerini ödüllendirmeyi ve işletmelerin yönetimlerinin tüm alanlarında mükemmelliği sürdürmelerini amaçlamaktadır.

Biesse Group’un odağında yer alan insan kaynakları, ürün ve hizmet inovasyonu, IoT, süreç otomasyonu, müşteri ilişkileri yönetimi ve son yıllarda yaptığı yatırımlar seçilmesinde önemli rol oynadı. Grubun itici güçleri olan Yenilikçilik ve Uluslararasılaşma’nın yanısıra sosyal sorumluluk konusundaki artan insiyatifleri ve iş yapma biçimine yön veren etik değerleriyle de ön plana çıkıyor.

Ödül töreni, İtalyan Borsası Genel Müdürlüğü’ndeki Palazzo Mezzanotte’de gerçekleşti. Cattolica Üniversitesi tarafından da desteklenen ELITE programı (Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu’nun yüksek potansiyel barındıran şirketlerin geliştirilmesini ve büyümesini destekleyen program) kapsamında birçok şirketin üst düzey yöneticisi bu ödül törenine katıldı. Şirketlerin %74’ünün imalat sektöründen gelmesi dikkat çekti.

Deloitte tarafından, uluslararası düzeyde 25 yıldan fazla bir süredir düzenlenen bu metodoloji, kritik başarı faktörlerine odaklanan bir değerlendirmeye dayanmaktadır. İtalyan girişimci, akademisyen ve kurumsal şirket temsilcilerinden oluşan bağımsız bir jüri; adayları strateji, yetkinlik ve yenilikçilik, bağlılık ve kurum kültürü, yönetim ve performans, uluslararasılaşma ve sürdürülebilirlik kriterleriyle değerlendirerek seçer.

BIESSE S.p.A. – Ahşap, cam, taş, plastik ve metal işleme teknolojilerinde küresel bir lider olan Biesse Group; mobilya, kapı/pencere çerçeveleri, inşaat bileşenleri imalatçıları ve gemi yapım ve havacılık endüstrileri üreticileri için makineler, entegre sistemler ve yazılımlar tasarlar, üretir ve dağıtımını gerçekleştirir. Biesse, her yıl Araştırma ve Geliştirmeye ortalama 14 milyon Avro tutarında yatırım yapmakta ve 200’den fazla tescilli patentin haklı gururunu yaşamaktadır. 12 endüstriyel saha, 39 şube, 300 mümessil ve seçkin bayi ağı ile üretiminin %90’ını ihraç etmektedir. İtalyan ve uluslararası tasarım alanında faaliyet gösteren en prestijli isimlerden bazıları Biesse’nin müşterileri arasında yer almaktadır. 1969 yılında Giancarlo Selci tarafından İtalya’nın Pesaro şehrinde kurulan şirketin hisseleri Haziran 2001 tarihinden bu yana Menkul Kıymetler Borsası’nda (STAR segmenti) işlem görmektedir. Biesse bünyesinde dünya çapında 4400 çalışan görev yapmaktadır.