Biesse Ligna 2019’da: Şirketin 50. yılına adanmış özel bir etkinlik

100 ülkeden 90.000 ziyaretçi, 5 gün süren Ligna Fuarı boyunca Biesse standına büyük ilgi gösterdi.

6.000 metrekarelik standta sunulan yenilikçi ürünler ve verimli hizmetler müşterilerin, iş ortaklarının ve basının takdirini kazandı.

Ahşap Grubu ve Grup Şirketler Satış Direktörü Federico Broccoli konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “LIGNA’yı ziyaret edenlere; sadece daha akıllı ve daha verimli teknolojiler değil, aynı zamanda daha iyi yaşam alanlarına yol açan hizmetler sunmaya hazır olacağımızı gösterdik. Müşterilerimiz, sunduğumuz bu avantajları anlıyor ve önemli yatırımları için bize yöneliyor: Ligna 2019’da almış olduğumuz 40 milyon Avro tutarındaki siparişler de bunu teyid etmektedir.

Biesse Group Genel Müdürü Stefano Porcellini ise yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Sektördeki çalışmalar (Acimall, VDMA, Ucimu tarafından yapılan), son derece olumlu geçen 5 yıllık dönemden sonra (2014-2018), 2019 yılının ilk 5 ayında taleplerde önemli bir düşüş göstermiştir. Ancak Biesse’nin LIGNA’daki performansı; müşterilerimize yenilik getirme ve destek olma yeteneğimizin, sunduğumuz lokal dağıtım ağları ve mükemmel hizmet portföyümüzün zorlu politik ve ekonomik ortamlarda bile başarıyı garanti ettiğini doğrulamaktadır. Bu durum; ürünlerimizi, hizmetlerimizi, faaliyet gösterdiğimiz pazarlardaki yatırımlarımızı koruyabileceğimiz ve dünya çapındaki liderliğimizi pekiştirmeye devam edeceğimiz anlamına geliyor.”

Standın merkezinde yer alan Digital Hub; ziyaretçilerin Endüstri 4.0 serüveninde ihtiyaç duyulan süreç, işlem, planlama yazılımları ve üretim tesislerinin optimizasyonu konularında rehberlik etti. SOPHIA tarafından mümkün kılınan, üretimden daha fazla verim almaya yönelik dijital platformlar tanıtıldı.

3 tam otomatik sistem hattı, müşterilere özelleştirilmiş esnek üretim ile elde edilebilecekleri sonuçlar sundu. Stand aynı zamanda; yeni Stream A Smart ve Akron 1100 kenar bantlama makinelerine, ahşap yapı sektörüne özel yeni Uniteam RC işlem merkezine, yeni Rover (FPS) işlem merkezine ve de ebatlama, delik, zımpara ve CNC makinelerini yöneten 7 adet ROS’e (Robotik Kumandalı Sistem) ev sahipliği yaptı.

Fuarda birkaç önemli duyuru daha yapıldı: Moskova’daki 2.100 metrekarelik yeni Kampüs ve 24 – 26 Ekim 2019 tarihleri arasında Ulm’de açılacak olan yeni Kampüs tanıtıldı.

LIGNA’daki bir diğer sunum, “OPC UA” (Open Platform Communication Unified Architecture) standartlarına dayanan ve Eumabois ve VDMA ile işbirliğinden doğan “P&W, Plug & Work” projesinin resmi duyurusunu içeriyordu. Proje, ahşap sektörü için standart bir mimari oluşturmayı amaçladığı için OPC Vakfı tarafından desteklenmektedir.

Biesse, insan ve makine arasındaki mükemmel uyumu güçlendirmek için, Ligna’da yeni bir kurumsal kampanya başlattı. “Ready, Its Tomorrow” kampanyasının hedefi, ALPHABYTE olarak bilinen bir dilin tüm aramalarında müşterilere eşlik etmesini sağlamak.

Tüm bunların yanısıra, Şirketin 50. yılını müşterileriyle beraber kutladığı The Hidden Sound performansı gerçekleştirildi. İnsan ve teknoloji arasındaki ilişkiyi vurgulayan, Umanesimo Artificiale ve NeuNau işbirliğiyle geliştirilen bu çalışma, Biesse makinelerinden kaydedilen seslerin benzersiz bir senfoniye dönüştürülmesine öncülük etti.

Biesse’nin otomasyon çözümlerini yakından deneyimleyebileceğiniz bir sonraki etkinlik 17-20 Temmuz 2019 tarihleri arasında Las Vegas’ta yapılacak olan AWFS Fuarı olacak.

BIESSE S.p.A. – Ahşap, cam, taş, plastik ve metal işleme teknolojilerinde küresel bir lider olan Biesse Group; mobilya, kapı/pencere çerçeveleri, inşaat bileşenleri imalatçıları ve gemi yapım ve havacılık endüstrileri üreticileri için makineler, entegre sistemler ve yazılımlar tasarlar, üretir ve dağıtımını gerçekleştirir. Biesse, her yıl Araştırma ve Geliştirmeye ortalama 14 milyon Avro tutarında yatırım yapmakta ve 200’den fazla tescilli patentin haklı gururunu yaşamaktadır. 12 endüstriyel saha, 39 şube, 300 mümessil ve seçkin bayi ağı ile üretiminin %90’ını ihraç etmektedir. İtalyan ve uluslararası tasarım alanında faaliyet gösteren en prestijli isimlerden bazıları Biesse’nin müşterileri arasında yer almaktadır. 1969 yılında Giancarlo Selci tarafından İtalya’nın Pesaro şehrinde kurulan şirketin hisseleri Haziran 2001 tarihinden bu yana Menkul Kıymetler Borsası’nda (STAR segmenti) işlem görmektedir. Biesse bünyesinde dünya çapında 4400 çalışan görev yapmaktadır.