Biesse Türkiye, 2021 Tüyap Woodtech Fuarı’nda da gelişen teknolojileri ve uzman ekibi sayesinde başarısını yukarı taşımaya devam etti!

İstanbul, 20 Ekim 2021 – 34. Uluslararası Ahşap İşleme Makineleri Fuarı TÜYAP Woodtech, 9-13 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi. Biesse Türkiye, bu fuar sayesinde 1.500 m²’lik stand alanında teknolojiye yön veren ve yenilikçi çözümlerinin potansiyelini, çalışır şekilde sergilediği 15 farklı makinesini uzman ekibi eşliğinde tanıtarak ziyaretçilerini ağırladı. Stand alanında Biesse makineleri ve bilgisayar programları arasında entegrasyona imkân tanıyan, devrim niteliğinde bir yazılım platformu olan bSolid ve makinelere uzaktan bağlanarak her türlü teknik destek, arıza çözümü ve yedek parça ihtiyacının gerçek zamanlı olarak takibinin sağlandığı yeni IoT platformu olan SOPHIA da standın özel bir alanında Biesse uzmanları tarafından tanıtıldı.

Biesse Türkiye, TÜYAP Woodtech 2021 fuarında hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen ziyaretçileri ve gerçekleştirilen satışları açısından başarılı rakamlar elde etti. Bununla beraber sektörün bölgeye ait pazarında Biesse Türkiye Grup Şirketi’ne vermiş olduğu olumlu tepki de bir kez daha onaylanmış oldu.

Biesse Türkiye Operasyon Direktörü Yelda Akıncı Woodtech Fuarı’na dair şu bilgileri paylaştı: “Uluslararası bir fuar olan TÜYAP Woodtech Fuarı’nda; 1500m2’lik standımızda geniş ürün yelpazesinde sergilediğimiz tamamen Endüstri 4.0’ a uyumlu teknolojilerimiz ile bu yıl başarılı ve verimli bir fuar geçirdik. Standımızda hem Türk hem İtalyan uzmanlarımızdan oluşan 60 kişilik ekibimiz sayesinde tüm ziyaretçilerimizi ve müşterilerimizi ihtiyaçlarına yönelik en iyi çözümleri sunarak ağırladık. Türkiye ile Orta Doğu bölgesi başta olmak üzere birçok müşterimizin gelişen ve yeni yatırımlarında birlikte iş ortaklığı yapmak üzere anlaşmalar imzalayarak, hedefimizin üzerinde satış gerçekleştirdik. Biesse Türkiye’ye kurulduğu ilk günden beri destek veren ve güvenen tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.

Fuar sonrasında, her daim sergilediğimiz Biesse teknolojilerimizi yakından keşfetmek ve deneyimlemek isteyen değerli iş ortaklarımızı, İstanbul / Maltepe kampüsümüzde bulunan sektörün ilk, tek ve en büyük çalışan Showroom’ umuza davet ediyorum.”

 

BIESSE TÜRKİYE 

Ahşap, cam, taş, plastik ve metal işleme teknolojilerinde küresel bir lider olan Biesse Group; mobilya, kapı/pencere çerçeveleri, inşaat bileşenleri imalatçıları ve gemi yapım ve havacılık endüstrileri üreticileri için makineler, entegre sistemler ve yazılımlar tasarlar, üretir ve dağıtımını gerçekleştirir. Biesse, her yıl Araştırma ve Geliştirmeye ortalama 14 milyon Avro tutarında yatırım yapmakta ve 200’den fazla tescilli patentin haklı gururunu yaşamaktadır. 12 endüstriyel saha, 39 şube, 300 mümessil ve seçkin bayi ağı ileüretiminin %90’ını ihraç etmektedir. İtalyan ve uluslararası tasarım alanında faaliyet gösteren en prestijli isimlerden bazıları Biesse’nin müşterileri arasında yer almaktadır. 1969 yılında Giancarlo Selci tarafından İtalya’nın Pesaro şehrinde kurulan şirketin hisseleri Haziran 2001 tarihinden bu yana Menkul Kıymetler Borsası’nda (STAR segmenti) işlem görmektedir. Biesse bünyesinde dünya çapında 4400 çalışan görev yapmaktadır.