EPLF’nin Yeni Yönetim Kurulu Seçildi

Geçtiğimiz günlerde Belçika’nın Antwerp kentinde bir araya gelen EPLF (Avrupa Laminat Zemin Kaplaması Üreticileri Birliği) üyeleri sadece 25. Yılını kutlamakla kalmadı aynı zamanda yeni yönetim kurulunun da seçimlerini gerçekleştirdiler. ORSİAD Gazetesi olarak EPLF’nin özel davetiyle katıldığımız bu toplantıda Avrupa’nın tüm önemli sektör temsilcileriyle görüşme imkanımız ve EPLF’nin öncülüğünde sektör hakkında detaylı bilgiler edinme fırsatımız oldu.


Beaulieu / BerryAlloc Grubu’nun sponsorluğunda, 5 ve 6 Haziran günlerinde gerçekleşen toplantılarda EPLF tarafından çok sayıda siyasi karar alındı ve yeni yönetim kurulu seçildi. Paul De Cock (Unilin), geçtiğimiz yaz, on altı yıl boyunca Başkanlık görevi yapan Ludger Schindler’in (MeisterWerke) yerine başkanlık görevini üstlenmişti. Paul De Cock’un görevi sebebiyle ABD’ye yerleşmesi sebebiyle başkan yardımcılığı pozisyonundaki Max von Tippelskirch (İsviçre Krono Grubu) ve Eberhard Herrmann (Classen grubu) birlikte geçici olarak görevi devraldılar.

Karar toplantıları sonrasında kanuni komiteler (teknik ile pazarlar ve imaj) başkanlarını seçtiler. Eberhard Herrmann’ın başkanlığı teknik komite tarafından onaylanırken, Ruben Desmet (Unilin) ​​ pazarlar ve imaj komitesinin yeni başkanı olarak kabul edildi. Ertesi gün, genel kurul bu kararları onayladı ve daha sonra yönetim kurulunu seçti. Başkanlık görevine Max von Tippelskirch, başkan yardımcılığına Ruben Desmet getirilirken yönetim kurulu üyesi olarak da Eberhard Herrmann seçildi. Georg Kruse (Windmöller) birkaç yıldan bu yana taşıdığı denetçi sorumluluğunu tekrar üstlendi. Tüm oylamalar oybirliği ile gerçekleşti.

Toplantıya katılan tüm EPLF üyeleriyle birlikte katıldığımız keyifli 25. Yıl kutlama yemeğindeyse sektöre dair değerli görüş alışverişlerinde bulunuldu.