Schattdecor: Interzumdaki mega şehir

BÜYÜK DÜŞÜN! Schattdecor’un dünya mobilya endüstrisi ve iç dekorasyon alanında lider olan fuarındaki sloganı buydu. Schattdecor ekibi müşterileri, tasarımcıları ve mimarlar için heyecan verici ve işlevsel yaşam alanlarından oluşan, onları geleceğin şehirlerinin yaşam alanlarına davet eden bir şehir kurdu: Interzum 2019’un mega şehirleri. Yeni trend konseptinin özelliği ise, Schattdecor’un yüzey uzmanı olarak tüm yaşam alanlarında – yani hem kamusal alanda, hem işyerinde hem de yaşam alanında – varlık göstermesiydi. Fuarı ziyaret eden herkes toplam 850 metrekare alanda ve ilk kez olarak iki kat üzerinde hem Himalaya veya Pyramid gibi geniş yüzeyli yeni dijital baskı dekorları, hem Neapolis gibi başarısını kanıtlamış dekorlarla bezenmiş geniş zeminleri, hem de halka açık alanda davetkâr bir oturma olanağı sunan merdivenler üzerinde kullanılan yeni Coastline Oak gibi dekorlar aracılığıyla kentsel yaşam kalitesini görme, hissetme ve yaşama fırsatı buldu. Ayrıca yeni Frost Pine dekoruyla sunulan lightweight solutions firmasının yenilikçi ve hafif taşıyıcı malzemesi, ortak çalışma alanındaki teknolojik bir masa yüzeyi olarak ziyaretçileri etkiledi. Stantta sergilenen, mega bir şehirdeki yaşamı daha iyi tasarlamaya yarayan çözümlerin hepsi Schattdecor’un “One Source. Unlimited Solutions” sloganı altında (örneğin; iş ortaklarıyla birlikte gerçekleştirdiği eşleşen kenar bantları ve senkron baskı plakaları) çok yönlü ve iddialı ürün portföyünü yansıtıyordu.

 

Fuar standındaki trend konsepti, yeni dekorlar ve müşterilerin geribildirimleri

Schattdecor, fuar standında “kentleşme” mega trendini ve onun kentsel yaşam alanları üzerindeki etkilerini ele alarak her şeyden önce Places of Tomorrow konseptindeki yaşam alanlarımızı daha yaşanılası kılacak olan yenilikçi çözümler sundu. Yönetim Kurulu Başkanı Roland Auer, müşterilerin ve ziyaretçilerin geribildirimlerinden son derece memnun kaldı: “Bu görünümle, geleceğe nasıl bir güç, nasıl bir inanç ve nasıl bir güvenle yürüdüğümüzü bir kez daha gözler önüne serdik. Komple paketimizi Schattdecor’un benzersiz kurumsal kültürüyle aktarabilmeyi bir kez daha başardık. Yüzey uzmanı olarak fuar standımızda – yani Schattdecor City’de – bugüne dek görülmemiş çeşitlilikte yeni ürün, tasarım trendi ve inovasyon sergiledik. Bunların hepsi de müşterilerimizin ihtiyaçlarına doğrudan hitap ediyor ve özellikle de bu nedenle çok fazla pozitif geribildirim alıyoruz.” diye belirtti.

 

Schattdecor standının dışı ve içi

Fuar standının dış cephesi metal, grafiti, beton, bitkiler ve sıcak dekor renklerinden oluşan heyecan verici bir malzeme karışımıyla bir mega şehir kabartmasını canlandırıyordu.

 

Come in and find out. İçeride ise, fuar ziyaretçilerini kalıcı şekilde etkileyen, geleceğin modern yüzeylerine dair beklentileri karşılayan, oturma, çalışma ve yaşam alanlarına yönelik yeni dekorlar ve ürünler şeklindeki komple paket oldu. Finished Surfaces Direktörü Klaus Müller, “Fuar ziyaretçilerimiz, Smartfoil Nature ile doğayı imitasyon ve orijinal arasındaki fark neredeyse hiç anlaşılmayacak mükemmellikte taklit etmeyi başardığımızı teyit ettiler. Etkileyici baskı kalitesi ile senkron dekorlu mat-parlak yapının etkileşimi sayesinde son derece doğal bir izlenim bırakan ve parmak izi tutmama özelliğiyle çok yönlü kullanılabilen bir formika veya masif ahşap görünümü ortaya çıktı. Aynı geri bildirimi Smartfoil Nature ürününün karşılığı ve termoplastik yüzeylere olan talebe uygun yanıtımız olan, bir mutfak içinde sergilediğimiz Smarflex Nature aldı. Tekrarlanmayan, rengarenk desenleri sayesinde hem bireysel hem de tekrar üretilebilir olan yeni Smartfoil_Art_Collection da merak ve heyecan uyandırdı.

Yaşam alanı, çalışma alanı ve toplu yaşam alanları – fuar standında mükemmel ve gerçekçi bir şekilde sahnelendi

Skinny House ve ortak yaşam alanı geleceğin yeni özel yaşam alanlarını yansıtıyordu ve ziyaretçileri adeta „içeri“ davet ediyordu. Pazarlama, Tasarım ve Kurumsal İletişim Direktörü Claudia Küchen şunları söyledi: “Yaşam alanında öncelikle, konforu ve modernliği bir arada yansıtan yeni Pyramid dekorumuz bakışları üzerinde topladı. Ortak yaşam alanında ise yeni dekorumuz Grey Caspio süper mat ve aynı zamanda çok dayanıklı olan, parmak izi tutmama özelliğine sahip bir yüzey olarak büyük yankı uyandırdı. Black Glow ve Delano Oak içinde çok iyi geri dönüşler aldık. Sonuç olarak, genel konseptimizin çok etraflıca, her şeyden önce de geleceğe odaklı olarak tasarlanmış olmasına katkı sağladığını tespit ettik: Yüzey uzmanı olarak artık sadece yaşam alanında görünmemekle birlikte aynı zamanda kamusal alanlar, modern çalışma koşulları ve e-ticaret için de yüzey çözümleri geliştirdik.”

Coworking

Coworking Space, sıra dışı ve yenilikçi mobilya yüzeyleri. Müşteri ve ziyaretçiler açısından en güncel konu olmayı başardı. Çünkü rahat bir tasarımın yanı sıra yenilikçi teknolojiden oluşan mükemmel bir karışım sunuyordu: bu alanda sunulan masa, kablosuz şarj veya gizlenebilir gömme prizler gibi akıllı becerilerin yanı sıra üzerinde kullanılan yeni Frost Pine dekoruyla da optik olarak beğenileri topladı.

Public Space

Public Space – davetkâr oturma merdivenleri – Canyon Malibu Chestnut ve Tambora gibi yeni dekorlarla göz doldurdu. İtalyan kafelerine has spesiyalitelerin ve çeşitli atıştırmalıkların sunulduğu, zemin kattaki rahat ve konforlu kafe kısmı da ziyaretçileri kendine çekti.

 

 

E-Shop

E-Shop alanında, taşıma için hafiflik trendine uygun olan ve aynı zamanda akıllı bir modüler sisteme de sahip olan mobilyalar bulunuyordu. Dekor setleri şeklinde sunulan San Marino Eiche ve Ventura Chestnut gibi yeni dekorlar on-line alışveriş yapanlar için tam bir ilham kaynağı oldu.

Sonuç: Interzum fuarı, Schattdecor’un bir yüzey uzmanı ve dekor geliştirici olarak katıldığı en önemli fuardır. Hatta bu yıl özel bir gelişme nedeniyle önemi bir kat daha arttı: 2019 yılında, 2017 yılına kıyasla 75.000 – üstelik yüzde 75’i yurtdışından katılan – uzman ziyaretçi ile uluslararası olma özelliği daha da artmıştı. Schattdecor’un bu fuar standında da Çin ve Hindistan’dan gelen çok sayıda ziyaretçi grubu olarak kendini gösteren bir gelişmeydi.