Biesse 2019’un Dijital Fabrika Sunumu Sektörde Bir Devrim Başlatıyor

Ahşap endüstrisindeki en son trendlerin keşfedildiği 5.000 metrekarelik bir showroom, 40’tan fazla dijital makine, müşterileri birbirine bağlamak, otomatik işletmelerini hayata geçirmek ve şekillendirmek için gerekli yazılım ve hizmetler… Geçtiğimiz günlerde İtalya’nın Pesaro kentindeki Biesse merkezinde gerçekleşen ve Biesse’nin üretim yöntemlerini otomatikleştirme ve yenilikçi çözümler sağlama taahhüdünün bir kez daha altını çizen, geleneksel Biesse sonbahar etkinliğini siz değerli Orsiad okurları için takip ettik.

OTOMASYON – ENTEGRE, BAĞLANTI, DİJİTALLEŞTİRME

Geleceğin fabrikası, insanın yaratıcı zihninin makinenin sınırsız yetenekleriyle karşılaştığı gerçeğini yansıtır ve ikisi arasında şekillenen ortaklık, robotizasyon ve dijital fabrika ile bağlantılı birçok fırsat ve avantaj sunar. Biesse’de şirketin tutkulu vizyonu ve işbirlikleri sayesinde, üretim birbirine bağlanıyor, tamamen otomatikleşiyor ve tek bir kelimeyle ifade ediliyor: AutomAction. Bu konsept, büyük sanayileşmiş tesislerde dijitalleşmiş fabrikanın kurulmasına rehberlik ederken büyük sanayinin üretim performansını güçlendirmenin ve arttırmanın anahtarını temsil ediyor.

AKILLI AKSİYON- KOMPAKT, BİRBİRİNE BAĞLI, KULLANIŞLI

AutomAction kavramı ile birlikte tasarlanan “SmartAction” (Akıllı Aksiyon), her üretim gerçekliğinin, hatta küçüklerin bile ulaşabileceği yeni bir teknolojik trendi temsil ediyor. Yeni SmartAction konsepti, ilk kez dijitalleşmeye bakmak isteyen şirketleri hedeflemesi bakımından AutomAction’dan farklı. Pazarda daha rekabetçi olma fırsatı peşindeki küçük ve orta ölçekli şirketlere sunulan bu konsept, kompakt, bağlantılı ve erişilebilir bir fabrika oluşturmayı mümkün kılıyor. Endüstri 4.0 tarafından sunulan tüm fırsatların uygulanmasıyla, makineler gerçek zamanlı olarak bağlanıyor ve böylece hızlı ve optimize üretim garanti ediliyor. Biesse’nin etkinliğinde tanıtılan SmartAction ile küçük çaplı bir şirkette akıllı bir fabrika kurmayı, yüksek entegrasyonlu çözümlerin gücünden ve verimliliğinden yararlanarak, özelleştirmeden ödün vermeden standartlaştırılmış işlemlerin gerçekleşmesine tanıklık ettik.

Biesse’nin Ahşap Bölümü Satış Direktörü ve İştirakler Bölüm Direktörü Federico Broccoli konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Biesse’de, insan eylemlerinin teknolojinin sınırsız yeteneklerine olan katma değerine ve ana pazar trendlerini yönlendiren robotizasyonun müşterilerimizin ekonomik performansını artırabileceğine inanıyoruz. Robot ve makine arasında kazanan bir ittifak yaratma olanağını sunuyoruz. Bunu, her müşterinin fabrikasında, önemli üretim tesisleriyle karakterize büyük şirketlerin yanı sıra etkili, entegre ve bağlantılı çözümler kullanmak isteyen küçük ve orta ölçekli şirketlerde de mümkün kılıyoruz. SMARTACTION adını verdiğimiz, birbirine bağlı, kompakt ve erişilebilir bir fabrika fırsatını müşterilerimizle buluşturuyoruz. SMARTACTION ve AUTOMACTION kavramlarını mümkün ve gerçek kılmak için, 50 yılı aşkın bir süredir üst düzey uzmanlık ve tecrübe sağlıyor, günümüzün dijital sorununa müşterilerimizle birlikte çözümler üretiyoruz.

5.000 M2 YENİLİK

40’tan fazla teknolojinin 5.000 metrekarelik bir showroom’da faaliyet gösterdiği Biesse merkezinde, yüksek üretim hacimlerine sahip büyük şirketlerden esneklik ve kişiselleştirme isteyen şirketlere, gerçek “akıllı fabrikalara” dönüştürülebilen küçük işletmelere kadar tüm üretim şirketlerine yönelik dijital çözümler sunuluyor. Üç ROS (Robotik Kumandalı Sistem), sayısal olarak kontrol edilen iş merkezlerinin, kesme, delme ve zımpara makinelerinin hizmetinde olmasıyla dikkat çekiyor. Bu çözüm, çok yönlülüğü, verimliliği ve yüksek yatırım getirisini birleştirerek, işlem döngülerini optimize etmek için kullanılıyor. Piyasada güvenilirlik garantisi veren, hız, verimlilik ve daha yüksek performans elde etmeyi garanti eden yeni FPS (Geri Bildirim Konumlandırma Sistemi) tezgahları ile güncellenmiş ROVER iş merkezleri, AKRON, STREAM ve JADE serisi kenar bantlama makineleri, Opera zımparalama makinelerinden, tüm SKIPPER ve BREMA delme makineleri serisine, Opera zımpara makineleri ve WINNER ve WINSTORE taşıma sistemleri yelpazesi gibi kırktan fazla teknoloji Biesse ziyaretçilerini bekliyor.

DİJİTAL MERKEZ

Süreç simülasyonu, tasarım için yazılım, üretim tesislerinin optimizasyonu ve programı sayesinde müşterilere 4.0 fabrikasının çeşitli inşaat aşamalarını göstermek için Dijital Merkez’e girmek mümkün. Burası, ilerlemeyi izlemek ve teknolojilerin verimliliğini artırmak için mevcut tüm hizmetleri göstermek amacıyla yaratılan dijital fabrikanın kalbini temsil ediyor. Accenture ile birlikte tasarlanan ve Microsoft Azure üzerinde geliştirilen IoT SOPHIA platformundan, koordine edilmiş B_SUITE’e Tasarım limitleri olmadan herkesin en ileri teknolojilere erişmesini sağlayan gelişmiş yazılım araçlarını hayranlıkla izledik.

360 ° TEKNOLOJİ

Eğitimi odak noktalarından biri yapan Biesse merkezinde, müşterinin 360 ° görüntülemesine olanak tanıyan eksiksiz bir deneyim sağlamak için en son konulardaki atölye çalışmalarına ve eğitim oturumlarına katılabilirsiniz.

HAZIR OLUN, YARIN BURADA!

Biesse Group 50. yılında, geleceğin sınırlarını sadece teknolojik düzeyde değil, insan düzeyinde de tasarlıyor. Neolojizmler ve tanımlar bu şekilde şekilleniyor, kavram ve vizyonların karışımıyla insan ve teknoloji arasındaki derin bir ittifak yaratılıyor. Biesse etkinliğinde, insan ve makinenin iletişim kurduğu yeni bir teknolojik dilde müşterilere bir grafik seyahat programı da eşlik ediyor: ALFABİTE. Grup Pazarlama ve İletişim Direktörü Raphaël Prati bunu şöyle açıklıyor: “Etkinliğimiz, etkinliğin asıl kahramanları haline gelen müşterilerimiz için eşsiz bir fırsatı temsil ediyor. Onlara, teknolojilerden yazılımlara ve eğitim olanaklarına, geleceğin fabrikasını oluşturmak için tam bir deneyim yaşama imkanını sunuyoruz.”